Слатка и солена солена солена сусам од Мари Календер, замрзнат оброк, 12. Оз

Слатка и солена солена солена сусам од Мари Календер, замрзнат оброк, 12. Оз

DEN 1.33

Обновено

Во магацинот.

Ставете го вкусот на домашен вкус на вашата маса со слатката и солена солена солена сусам на Мари Календер. Чашите на Мари Календер нудат удобни чинии за микробранова оброк кои се топли, срдечни и вкусни за да ја задоволат вашата желба за солен оброк. Одликувајќи се со крцкаво темпура бело месо пилешко со тестенини и моркови во сладок сос од сусам, овој замрзнат чинија со пилешки тестенини нуди топол, солен вкус. Оваа пилешка вечера е направена со здрави состојки и без вештачки вкусови, бои или конзерванси и содржи 19 грама протеини по порција. За подготовка на микробранови, микробранова печка оваа замрзната вечера 4 минути, промешајте, повторно покријте и гответе дополнителни 1 1/2 минути. Проверете дали храната се готви темелно пред да јадете. За конвенционална подготовка на рерна, ставете го подготвени оброците во рерна загреана на 375 степени и печете 45 до 50 минути, оставете да стои 2 минути и проверете дали храната се готви темелно пред да јадете. Без разлика дали се храните себеси или целото семејство, замрзнатите чинии на Мари Календер и замрзнатите вечери се совршени брзи оброци за секоја пригода. Оваа слатка и солена солена и солена солена сусамска сад од 12,3 мл, замрзнат оброк, замрзнат оброк треба да се чува во вашиот замрзнувач сè додека не се подготвени за подготовка. Уживајте во комбинацијата на топли, срдечни и вкусни состојки во замрзнатите ентериери на Мари Календер и микробранови оброци за домашна, вкус на удобна храна. 12.3 ул. Замрзнатиот и солен и солен солен сусам, пилешки чинија на Мари Календер. Премиум крцкави пилешки градини во комбинација со тестенини и моркови. Нашиот сос од сусам со потпис е сладок, солен и апсолутно вкусен. Ова ароматично јадење содржи 17 g протеини. Не содржи конзерванси и нема вештачки вкусови или бои. Погоден сад со микробранова чинија можете да уживате во неколку минути. Топол, срдечен и вкусен оброк за секоја пригода.