Трговска марка ликовна уметност „Пролетта ја извади уметноста на платното од Кортни Прахл

Трговска марка ликовна уметност „Пролетта ја извади уметноста на платното од Кортни Прахл

DEN 2601.60

Обновено

Во магацинот.

Уметник : Кортни Прахлсубјект : животни Стил : Земја/Котгепродукт Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има зајаче со морков покрај корпа полна со шарени велигденски јајца. Истакнати бои : Вајт, Тан, Грин Кортни Прахл студирал уметност и на Универзитетот Меримонт и Универзитетот Кларион во Пенсилванија. Нејзиниот фокус беше првенствено на 3Д -уметноста што подоцна се претвори во нејзината работа во колаж со мешани медиуми. Бојата игра голема улога во нејзината работа, а таа секогаш вклучува гроздобер хартија, сакајќи ја мешањето на старите и новите материјали. Верувајќи дека уметноста треба да биде остварлива за сите, таа ги учи уметноста на децата во локалното засолниште и придонесува за уметност во локалните добротворни цели. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Кортни Прахл студирал уметност и на Универзитетот Меримонт и Универзитетот Кларион во Пенсилванија. Нејзиниот фокус беше првенствено на 3Д -уметноста што подоцна се претвори во нејзината работа во колаж со мешани медиуми. Бојата игра голема улога во нејзината работа, а таа секогаш вклучува гроздобер хартија, сакајќи ја мешањето на старите и новите материјали. Верувајќи дека уметноста треба да биде остварлива за сите, таа ги учи уметноста на децата во локалното засолниште и придонесува за уметност во локалните добротворни цели. - зајаче со морков покрај корпа полна со шарени велигденски јајца.

Најдобри понуди

Трговска марка ликовна уметност „Арапски скали“ платно уметност од Ник Банток, бел мат, дрвена рамка Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Арапски скали“ платно уметност од Ник Банток, бел мат, дрвена рамка

Тема : Апстракт Стил : Современа Производ Тип : Дрво рамка, бела матка, акрилна трговска марка ликовна уме

DEN 2601.60
Wynwood Studio Prints La Bella Vita Fashion and Glam Books Wall Art Canvas Print Pink Dark Dark Pink 30x30 Обновено
Wynwood Studio Prints La Bella Vita Fashion and Glam Books Wall Art Canvas Print Pink Dark Dark Pink 30x30

Дајте му на вашиот дом декор уникатен изглед со Ла Бела Вита од студиото „Винвуд Студио“, прекрасно дел

DEN 0.67
Розови и зелени сурфари во жолта ретро ван платно wallидна уметност Обновено
Розови и зелени сурфари во жолта ретро ван платно wallидна уметност

Нашето испружено платно е гордо создадено да биде фокусна точка на вашата соба Ние отпечативме со најдо

DEN 639.68
Ричард Хомавоу „Хексагон шема 4“ платно уметност Обновено
Ричард Хомавоу „Хексагон шема 4“ платно уметност

Уметник : Ричард Хомавоосубјект : Апстракт Стил : Модерна каде секоја нота, варирана во времетраење и тем

DEN 1.33
Трговска марка ликовна уметност правење желби платно уметност од Кери Шмит, Бела мат, рамка за бреза Обновено
Трговска марка ликовна уметност правење желби платно уметност од Кери Шмит, Бела мат, рамка за бреза

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во разни големини на трговскат�

DEN 1.33
Трговска марка ликовна уметност Хаваи 4 платно уметност од asonејсон Шафер, бел мат, дрвена рамка Обновено
Трговска марка ликовна уметност Хаваи 4 платно уметност од asonејсон Шафер, бел мат, дрвена рамка

Подготвени за обесени презентации што се достапни во различни големини трговска марка ликовна уметнос�

DEN 1.33
Трговска марка ликовна уметност „Студија на фарма IV“ платно уметност од Адам Мед Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Студија на фарма IV“ платно уметност од Адам Мед

Уметник : Адам МедСубјект : Animalивотни Стил : Природно модерен проток Тип : галерија обвиткано платно умет

DEN 2601.60
Слики, линеарна прогресија 5, 20х20, декоративна wallидна уметност на платно Обновено
Слики, линеарна прогресија 5, 20х20, декоративна wallидна уметност на платно

Нека оваа неверојатна слика за пејзаж ве однесе до неверојатно патување без да ја оставите удобноста на

DEN 2.00
Среќен дом VIII платно wallидна уметност Обновено
Среќен дом VIII платно wallидна уметност

Печатено со мастила со врвен квалитет, овие производи од платно се отпорни на избледени, со цврсти или г�

DEN 478.40
Tenisha proctor 'заедно ние се креваме' платно уметност Обновено
Tenisha proctor 'заедно ние се креваме' платно уметност

Уметник : Tenisha Proctors Ubject : Typography Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галеријаобвиткано платно уметност Ова под�

DEN 607.84
Wynwood Studio Animals Wall Art Canvas Prints „Меурчиња“ морски животни - сива, сина боја Обновено
Wynwood Studio Animals Wall Art Canvas Prints „Меурчиња“ морски животни - сива, сина боја

Пистата авенија животни wallидни уметности платно печати „меурчиња“ морски животни сиви, сини...

DEN 383.84
Трговска марка ликовна уметност По дождот платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија Црна мат, рамка од дрво Обновено
Трговска марка ликовна уметност „колекционер на гитара IV“ платно уметност од Кевин Вејд Инге Обновено
Трговска марка ликовна уметност „колекционер на гитара IV“ платно уметност од Кевин Вејд Инге

Уметник : Кевин Вејд Ингесубјект : Сè уште начин на живот : Модерни и современи производски тип : галерија

DEN 0.33
Трговска марка ликовна уметност 'Lacy Leaves I' Canvas Art од непознато Обновено
Трговска марка ликовна уметност 'Lacy Leaves I' Canvas Art од непознато

Уметник : Непознат предмет : Флоралстил : Тип на антикпродукции : галерија со обвивка од платно, ова подго

DEN 1530.08