Трговска марка ликовна уметност „Исечен Турпин Тропски III“ платно уметност од Визија Студио

Трговска марка ликовна уметност „Исечен Турпин Тропски III“ платно уметност од Визија Студио

DEN 478.40

Обновено

Во магацинот.

Уметник : Vision Studio Subject : Floral Style : Modern-Century Modern Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има цвеќиња насликани над лисјата што го исполнуваат композицијата. Истакнати бои : Тан, сива, црна, зелена, бела светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Цвеќиња насликани над лисјата што го исполнуваат составот.

Најдобри понуди

Трговска марка ликовна уметност 'Удака Студија viii' платно уметност од Рене В. Страмел Обновено
Трговска марка ликовна уметност 'Удака Студија viii' платно уметност од Рене В. Страмел

Уметник : Renée W Stramelsubject : Abstract Style : Modern & Modernural Product Type : Galleryобвиткано платно уметност Ова подготвено за вис

DEN 0.33
Wynwood Studio Animals Wall Art Canvas Prints „Меурчиња“ морски животни - сива, сина боја Обновено
Wynwood Studio Animals Wall Art Canvas Prints „Меурчиња“ морски животни - сива, сина боја

Пистата авенија животни wallидни уметности платно печати „меурчиња“ морски животни сиви, сини Меурчиња

DEN 383.84
Трговска марка ликовна уметност „ветер шарм i“ платно уметност од Шана Домингез Обновено
Трговска марка ликовна уметност „ветер шарм i“ платно уметност од Шана Домингез

Уметник : Шана Домингезсубјект : Апстракт Стил : Задебелен и еклектичен модернопродукција Тип : Галерија

DEN 751.84
Трговска марка ликовна уметност сива платно уметност од Филип Саинте-ладил, бел мат, црна рамка Обновено
Трговска марка ликовна уметност сива платно уметност од Филип Саинте-ладил, бел мат, црна рамка

Тема : пејзаж на пејзаж : Современа производ Тип : Црна рамка, бела мат, акрилна трговска марка ликовна ум�

DEN 2.00
Wynwood Studio Mase and Glam Wall Art Canvas Prints 'Распоред на гламур ’животниот стил - сива, бела Обновено
Wynwood Studio Mase and Glam Wall Art Canvas Prints 'Распоред на гламур ’животниот стил - сива, бела

Runway Avenue Mase and Glam Wall Art Canvas Prints 'Glamor Glamous' Intyleивотниот стил сиво, бело изработено глам уметничко дело од вис�

DEN 219.84
Трговска марка ликовна уметност „Шпанија мапа“ платно уметност од визија студио Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Шпанија мапа“ платно уметност од визија студио

Уметник : Vision Studio Subject : Maps Style : Trational Product Type : Galleryобвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметни

DEN 1530.08
Трговска марка ликовна уметност „Плумерија“ платно уметност од Пјер Леклерк, бел мат, црна рамка Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Плумерија“ платно уметност од Пјер Леклерк, бел мат, црна рамка

Уметник : Пјер Леклерскубјект : Флоралстил : Современа трговска марка ликовна уметност „Плумерија“ Арт

DEN 2.33
Трговска марка ликовна уметност „Синхрона v“ платно уметност од Викторија Борхес Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Синхрона v“ платно уметност од Викторија Борхес

Уметник : Carolee Vitalettisubject : Floral Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галеријаобвиткано платно уметност Ова подго

DEN 2601.60
Трговска марка ликовна уметност Ноќни бувови 3 платно уметност од здраво ангел, бел мат, сребрена рамка Обновено
Трговска марка ликовна уметност Ноќни бувови 3 платно уметност од здраво ангел, бел мат, сребрена рамка

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во разни големини на трговскат�

DEN 2601.60
Мармонт Хил Сина мапа на светот од Карла Дали Канвас wallидна уметност Обновено
Мармонт Хил Сина мапа на светот од Карла Дали Канвас wallидна уметност

Оваа сина мапа на светската wallидна уметност на платно е траен уметнички принт на висококвалитетно плат�

DEN 704.00
Трговска марка ликовна уметност Shiveluch Canvas Art by Lauren Moss Black Matte, рамка од дрво Обновено
Трговска марка ликовна уметност Shiveluch Canvas Art by Lauren Moss Black Matte, рамка од дрво

Уметник : Лорен Моссубјект : Пејзажцил : Современа трговска марка ликовна уметност „Шивелух“ Арт од Лор

DEN 2601.60
Винвуд студио типографија и цитати wallидни уметности платно „метеж“ мотивациони цитати и изреки - црно, злато Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Wilted Dreams II“ платно уметност од Соња Квинтеро Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Wilted Dreams II“ платно уметност од Соња Квинтеро

Уметник : Sonja Quinterosubject : Floral Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галеријаобвиткано платно уметност Ова е подго

DEN 2601.60
Трговска марка ликовна уметност „Индиго лос“ платно уметност од ennенифер Голдбергер Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Индиго лос“ платно уметност од ennенифер Голдбергер

Уметник : ennенифер Голдбергерсјубјект : Animals Tyle : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галеријаобвиткано платно уме

DEN 2601.60
Wynwood Studio Animals Wall Art Canvas Prints 'Некој рече животни од фарма на лама - сиви, бели Обновено
Wynwood Studio Animals Wall Art Canvas Prints 'Некој рече животни од фарма на лама - сиви, бели

Runway Avenue Animals Wall Art Canvas Prints 'Некој рече дека животните на фармите на Лама сиво, бело, некој рече Лама, е вешт

DEN 383.84
Трговска марка ликовна уметност „Rumis Run“ Canvas Art by Carolyne Hawley Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Rumis Run“ Canvas Art by Carolyne Hawley

Уметник : Carolyne Hawleysubject : Animals Tyle : Modern & Modern и современа проток Тип : Галеријаобвиткано платно уметност Ова �

DEN 3.00
Трговска марка ликовна уметност „рустикален Гулд јас“ платно уметност од студио w Обновено
Трговска марка ликовна уметност „рустикален Гулд јас“ платно уметност од студио w

Уметник : Carolee Vitalettisubject : Floral Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галеријаобвиткано платно уметност Ова подго

DEN 638.40
Трговска марка ликовна уметност „овошна забава IV“ платно уметност од Шариклија Зарис Обновено
Трговска марка ликовна уметност „овошна забава IV“ платно уметност од Шариклија Зарис

Уметник : Chariklia Zarris Предмет : Cuisinestyle : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галеријаобвиткано платно уметност Ова п�

DEN 0.33
Трговска марка уметност tis сезоната canvas wallидна уметност по Грејс Рили Обновено
Трговска марка уметност tis сезоната canvas wallидна уметност по Грејс Рили

Подготвени за презентација без обесени, скоро разликувани од оригиналот Грејс Рајли 35 "x 47" Платно и дрво

DEN 3.00