Подобри домови и градини живеат на отворено Вербена, 6 -10 високи, 2,5QT тенџере

Подобри домови и градини живеат на отворено Вербена, 6 -10 високи, 2,5QT тенџере

DEN 669.44

Обновено

Во магацинот.

Вербена произведува големи, живописни цветни јата. Има навика за разгранување, грутка како типична вербена. Расте на околу 8 до 12 инчи високи и ширина од 18 до 24 инчи. Достапно во најразлични бои, цвета во пролет и продолжува во текот на летото. Вербена напредува во полно сонце и ќе толерира делумна сенка. Тоа е впечатливо растение во градините или како гранична фабрика. Додава одлична боја и влијание како прелистувач над ниски wallsидови. Исто така е прекрасна во контејнери. Засадете ги овие разнобојни цвеќиња групирани заедно во градинарски кревети, или комбинирајте ги со други годишници и повеќегодишни за убава мешавина од сезонска боја. Подобри домови и градини живеат на отворено Вербена : Годишно растение за цветни на отворено. Одличен опрашувач. Миризливи цвеќиња. Засади на полно сонце. Ниска употреба на вода. Расте 4 " - 10" високи.

Најдобри понуди

Гарден државен сијалица Дахлија Процеон, живи цвеќиња од цвеќиња Обновено
Гарден државен сијалица Дахлија Процеон, живи цвеќиња од цвеќиња

Гарден државен сијалица Дахлија процион Цветните клубени се увезуваат директно од нашите фарми и лозар

DEN 400.00
Експерт градинар 2.5QT боровинки војвода мало овошје полно сонце во живо растенија сина Обновено
Експерт градинар 2.5QT боровинки војвода мало овошје полно сонце во живо растенија сина

Грмушка од боровинки со три сезони на интерес : бели, розови пролетни цвеќиња; големо, светло сино летно �

DEN 669.44
Гал. Dелаво Кипарско дрво - Долготрајно - Дрво сенка Обновено
Гал. Dелаво Кипарско дрво - Долготрајно - Дрво сенка

Ова ќелаво кипарис дрво е од нашето семејно и управувано мал бизнис лоциран во Северна Флорида од 1980тит�

DEN 0.67
Експерт градинар - 1. Галон висичка корпа повеќебојна Портулака Мега Пазазаз комбо -годишници - Во живо растенија Обновено
dweb freeshippingfreereturns thu септември 11: AM PDT Обновено
dweb freeshippingfreereturns thu септември 11: AM PDT

Потребни се 46 часа дневно сонце Харди до зона 11 (40 ° F) Сака да се напои 23 пати неделно Растенија во добро и

DEN 461.44
dweb freeshippingfreereturns thu септември 11: AM PDT Обновено
dweb freeshippingfreereturns thu септември 11: AM PDT

Експерт градинар 1,5g повеќебојни пиперки во живо растенија со висички светлосни барања : Целосно сонце Б

DEN 2.33
На пр. Обновено
На пр.

Експертските градинари Виоли можат да заземат сонце или делумна сенка, иако пансиите ќе цветаат подолг�

DEN 479.52
Lone Star Growers by Altman Restrance Gal Nerium flirt Темно розов олеандер Обновено
Lone Star Growers by Altman Restrance Gal Nerium flirt Темно розов олеандер

Нериум Олеандер „Флерт на Тарнер“ е убав, компактен олеандер со многу живописен цут Овие цвеќиња се ле�

DEN 559.84
Експерт градинар 1,5g повеќебојни салвија во живо растенија со одгледувач тенџере Обновено
Експерт градинар 1,5g повеќебојни салвија во живо растенија со одгледувач тенџере

Салвија, понекогаш наречена Sage, е одличен изведувач во повеќегодишни и вилани градини и во контејнери С�

DEN 479.52
Експерт градинар на отворено во живо растение Scabiosa pincushion цвет сина, розова 2.5QT, сонце Обновено
Експерт градинар на отворено во живо растение Scabiosa pincushion цвет сина, розова 2.5QT, сонце

Цветот Pincushion е прилично повеќегодишно слабо цвеќе на разгранети стебла Оваа компактна сорта има исклуч

DEN 1.67
Подобри домови и градини живеат на отворено Делосперма, 6 - 12 Висок, qt тенџере Обновено
Подобри домови и градини живеат на отворено Делосперма, 6 - 12 Висок, qt тенџере

Делоспермата е одличен, разнобоен цвет за секое добро исцедено подрачје, како што е наклон, работ на пот�

DEN 91.84
Van zyverden weigela strobe 4 засилен ракетиранс® сет на растенија розови целосни сонце опрашувач lb Обновено
Van zyverden weigela strobe 4 засилен ракетиранс® сет на растенија розови целосни сонце опрашувач lb

Rocketliners® се со големина, обликувани и вкоренети низ тенџере со силни и одговорни корени Градинарите можа

DEN 2.00
Експерт градинар на отворено во живо Dianthus 6 -10 висок, 4-пакет Обновено
Експерт градинар на отворено во живо Dianthus 6 -10 висок, 4-пакет

Обично наречени "Pinks ", експерт Гарднер 4pk dianthприпаѓа на семејство на растенија што вклучува каранфили Dian

DEN 669.44