ProsourceFit Цевка Отпор Бендови во Собата w Прикачени Рачки за Фитнес

ProsourceFit Цевка Отпор Бендови во Собата w Прикачени Рачки за Фитнес

DEN 479.52

Обновено

Во магацинот.

Лентите За Отпорност на цевки со прицврстени рачки се одлична алтернатива за слободните тежини и машините за вежбање. Овој сет на ленти за отпор е доволно лесен и компактен за да патува со вас насекаде и поддржува некои од најновите рутини за вежбање, вклучувајќи, но не ограничувајќи се на P90 X, P90 X2, Cross Fit, Slimin6, Лудило, Turbo Jam и многу повеќе. Направено од висококвалитетна латекс гума за да се осигура дека секоја лента ќе се одржи до тешка употреба без разлика дали работите со грбот, градите, рацете или стомачните мускули. Бендовите нудат 5 прогресивни нивоа на отпор, што го прави сетот корисен за секого од почетници до експерти. Лентите за отпор се исто така совршени за сите видови физикална терапија, вклучувајќи рехабилитација на искинати ротаторски манжетни, лоши лакти и оштетени колена. Сите ленти се со димензии 48 инчи и вклучуваат амортизирани рачки од пена за да се обезбеди сигурно, удобно држење. Плус, бендовите доаѓаат со пригодно сидро на вратата, за да можете да ги правите вашите вежби насекаде во куќата. Тренирајте Како Професионалец, тренирајте Со Просорсефит! За прашања или проблеми, ве молиме контактирајте со услуги на клиентите : (855) 552-2637. Отворени сме понеделник-петок од 8 : 30 ЧАСОТ - 4 : 30 ЧАСОТ Пацифик Стандардни Временски Ленти За Отпорност На Цевки Поставени Со Прицврстени Рачки : ВКУПНО ВЕЖБАЊЕ НА ТЕЛОТО-Дизајнирано да ги насочи сите ваши мускули преку целосен опсег на движења за зголемена сила и тонирање, без никакви машини или специјална опрема. ИЗДРЖЛИВА КОНСТРУКЦИЈА-Изработена Со процес на двојно потопување за да се обезбеди тежок латекс со високи перформанси кој се држи до истегнување и тешка употреба. ПРИЛАГОДЛИВ - 5 ленти кодирани во боја, 48-инчни со прикачени удобни рачки од пена обезбедуваат различни нивоа на јачина и вежби во еден сет : Зелена (2-5 фунти), Жолта (5-8 фунти), Црвена (8-12 фунти), Сина (12-16 фунти), Црна (16-20 фунти). ПОГОДНОСТ ВО ДВИЖЕЊЕ-Доаѓа во торбичка за носење со пригодно сидро на вратата за да можете да се вклопите во тренингот каде и да одите. Вклучува водич за вежбање со инструкции, совети за зајакнување и идеи за вежбање. РАЗНОВИДНИТЕ ленти за отпор што Се Редат се исклучително разноврсни, одлични за рехабилитација, тонирање и зајакнување на мускулите, пилатес вежби, P90 X, тренинзи на отворено и патувања.

Најдобри понуди

Вал-у-цевки за вежбање без латекс, портокал, стапала Обновено
Вал-у-цевки за вежбање без латекс, портокал, стапала

Вежба За отпорност на латекс Valutubing q е кодирана во боја во Berry colors® Latex free ValuTubing е економична цевка за вежб

DEN 2.67
Кандо Биди-Подобар комплет за рехабилитација, рачен зглоб Обновено
Кандо Биди-Подобар комплет за рехабилитација, рачен зглоб

Бидете Подобри® комплетот за рехабилитација на раце и зглоб е совршен за програми за домашно вежбање и �

DEN 1.00
Терабанд Професионални Цевки Со Доцна Отпорност Со Рачки, Меки Рачки,, Зелена, Тешка, Средно Ниво 1 Обновено
Терабанд Професионални Цевки Со Доцна Отпорност Со Рачки, Меки Рачки,, Зелена, Тешка, Средно Ниво 1

Терабанд Цевките со Рачки се направени од висококвалитетен природен гумен латекс и се идеални за вежби

DEN 4479.84
Совршени Ленти За Отпорност На Фитнес, Екстремни 50 Фунти Обновено
Совршени Ленти За Отпорност На Фитнес, Екстремни 50 Фунти

Совршен Бендови Екстремни ви овозможи да се создаде совршено ниво на отпор за вас Користете ленти поеди

DEN 3.00
Терабанд Професионални Цевки Со Доцна Отпорност Со Рачки, Меки Рачки,, Црна, Специјална Тешка, Напредно Ниво 1 Обновено
Кандо надворешна макара со шипка и цевки, комплет бои Обновено
Кандо надворешна макара со шипка и цевки, комплет бои

Користете Кандо динамичен систем за вежбање, цевки и макара во стоечка или седечка положба Вежбајте пов

DEN 2704.00
Кандо Вежба Цевки Клип, Мал, Тен-Црвен Обновено
Кандо Вежба Цевки Клип, Мал, Тен-Црвен

Формирајте цевки за вежбање во јамка и безбедна јамка со стегање на Клипот за цевки преку двата краја на

DEN 287.84