Класа Накуцване, вклучува држач за топка во стар Стил, хардвер за инсталација, игла и клип

Класа Накуцване, вклучува држач за топка во стар Стил, хардвер за инсталација, игла и клип

DEN 687.20

Обновено

Во магацинот.

Кука За Приколка од класа 2 Со Држач За Топка Оваа кука за приколка од класа 2 со држач за топка е направена за влечење со лесна должност, со бруто капацитет на тежина на приколката до 3.500 фунти. и капацитет за тежина на јазикот од 350 килограми. Ова го прави одличен избор за приколки со помала големина, како што се приколки за комунални услуги со една оска, приколки за мали бродови, скокачки кампери и некои приколки за рекреативни возила. Исто така е совршен за додавање на товарен простор со носач на товар или решетка за велосипеди (ЗАБЕЛЕШКА : Никогаш не го надминувајте капацитетот со најмала тежина од која било компонента за влечење; т.е. возилото, куката, приколката итн.). Куки за приколки ОД класа 2 обично се користат кај автомобили со целосна големина, Теренци за кросовери, компактни Теренци, мини комбиња, па дури и некои помали пикап камиони. Оваа конкретна комбинација на прицврстување и монтирање на топката е дизајнирана да биде приспособена приколка за приколки за одредени години На Линколн мкц (за да ја потврдите компатибилноста на вашето возило, видете го водичот ЗА АПЛИКАЦИЈА НА КУРТ ). Се одликува со рамка од квадратна цевка и доаѓа со игла и клип и целиот хардвер неопходен за целосна инсталација. Овој комплет за накуцване од класа 2, исто така, доаѓа со држач за топка од стар стил 1 1/4" х 1 1/4" за да биде комплетен пакет за влечење. Курт класа 2 куки се направени со иновативен инженеринг кој се обликува во квалитетни материјали. Нашите инженери работат со вистински возила и напредни програми за да го дизајнираат секој накуцване за да успеат. Куките за приколки ЗА ПРИКОЛКИ СЕ конструирани со Американски челик од најсовремена машинерија и нашите квалификувани фабрикувачи, заварувачи и техничари. Секој накуцване го премачкуваме во течна обвивка Од Бондерит која обезбедува долготрајна отпорност на корозија, чип и УВ, а потоа ги завршуваме во црно палто во прав со висок сјај. Нашите квалитетни процеси и конструкција ни даваат доверба да вклучиме ограничена доживотна гаранција и едногодишна гаранција за завршна обработка на сите наши проблеми од класа 2.

Најдобри понуди

Јака-Лок Директно Канал Приколка Спојка, 5, Фунта Капацитет Обновено
Јака-Лок Директно Канал Приколка Спојка, 5, Фунта Капацитет

Оптимизирајте ги вашите способности за влечење со Спојката За Приколка Со Прав Канал ЈакаЛок од булдог.

DEN 1.67
14-Scion Tc Cls I Hitchw Стандарден Комплет За Монтирање Топка Замена Авто Дел, Лесен За Инсталирање Обновено
14-Scion Tc Cls I Hitchw Стандарден Комплет За Монтирање Топка Замена Авто Дел, Лесен За Инсталирање

Приклучоците за Приколки за цртање обезбедуваат совршен начин за влечење приколки за коњи, глисери и ла

DEN 2.00
Брзи Производи QP-Hs Класа III Приколка Топката Монтирање Со Двојно Заварени Кука Топки-lbs Обновено
Брзи Производи QP-Hs Класа III Приколка Топката Монтирање Со Двојно Заварени Кука Топки-lbs

Совршен за луѓе кои не сакаат да купат две различни големини на кука топки, КЛАСАТА III Топката Монтирање

DEN 2.00
Рис 40342 - Лесно Оптоварување Топката Монтирање-8-1 2 Должина, 2 Капка, 3 4 Пораст, фунти Обновено
Рис 40342 - Лесно Оптоварување Топката Монтирање-8-1 2 Должина, 2 Капка, 3 4 Пораст, фунти

Рис 40342006 лесно Оптоварување Топката се одликува со револуционерен заострен дизајн на стеблото и лесни �

DEN 687.20
Скоти Топката Монтажа Систем w Менувач и 1 Низок Профил Песна, Стои 9 Висок Обновено
Скоти Топката Монтажа Систем w Менувач и 1 Низок Профил Песна, Стои 9 Висок

Скоти Систем За Монтирање На Топката со Менувач и 1" Патека Со Низок Профил, Стои 9 "Висок9" системот За мон

DEN 3.00
Тежат Безбедно WS4-2. Прилагодлив Држач За Кука Со Пад На Вратилото На Скалата Обновено
Тежат Безбедно WS4-2. Прилагодлив Држач За Кука Со Пад На Вратилото На Скалата

Кука ШТО СПАСУВА ЖИВОТИ!Измерете Безбедни куки за приколки се единствените удари на планетата со вград�

DEN 1691.20
Класа Приколка Кука Топката Монтирање, Се Вклопува Приемник, 2, фунти, Дупка, Пораст Обновено
Класа Приколка Кука Топката Монтирање, Се Вклопува Приемник, 2, фунти, Дупка, Пораст

Држачите за топки ОД КЛАСА 1 се дизајнирани за различни лесни апликации за влечење За основни приколки з

DEN 1438.24
95-Cir Strts Brz 4Dr Cls II Кука Со Стандарден Комплет За Монтирање На Топката Замена На Авто Дел, Лесен За Инсталирање Обновено
Класа Накуцване, вклучува држач за топка во стар Стил, хардвер за инсталација, игла и клип Обновено
Класа Накуцване, вклучува држач за топка во стар Стил, хардвер за инсталација, игла и клип

Накуцване За Приколка од класа 1 со Држач За Топка Оценет на 2.000 фунти бруто тежина на приколката и 200 кил�

DEN 2.33
Класа Накуцване, вклучува држач за топка во стар Стил, хардвер за инсталација, игла и клип Обновено
Класа Накуцване, вклучува држач за топка во стар Стил, хардвер за инсталација, игла и клип

Кука За Приколка од класа 2 Со Држач За Топка Оваа кука за приколка од класа 2 со држач за топка е направен

DEN 1.67
Мулти-Топката Приколка Кука Топката Планината, 1-7 8, 2, Топки, Се Вклопува Приемник, 10, фунти Обновено
Мулти-Топката Приколка Кука Топката Планината, 1-7 8, 2, Топки, Се Вклопува Приемник, 10, фунти

Ако поседувате повеќе од една приколка, знаете каква кавга може да биде префрлување напредназад помеѓу

DEN 2.00
Класа Приколка Кука Топката Монтирање И Игла, Се Вклопува Приемник, 7, фунти, Дупка, Капка, 2-Во Пораст Обновено
Класа Приколка Кука Топката Монтирање И Игла, Се Вклопува Приемник, 7, фунти, Дупка, Капка, 2-Во Пораст

Курт класа 3, или стандардна должност, држачите за топки се чекор напред од часовите 1 и 2 Тие имаат стебло

DEN 687.20
Fastway Приколка Производи 42-00-8 Прилагодливи Игла Стил Флеш Алуминиум Топката Монтирање со 2 & 5 16 Хром Топки Обновено