Cammenga S.W.A.T.Black Lenensatic Compass

Cammenga S.W.A.T.Black Lenensatic Compass

DEN 0.33

Обновено

Во магацинот.

Cammenga Compasses B3 HGB, подароци Box Cammenga 3 H Tritium Compass (низок сјај на црна боја) е изграден на бараната спецификација MIL-PRF-10436 N. Битка тестирана преку ригорозен шок, вода, доказ за песок и функционална од -50f до +150f.features : - Luminosity : Tritium- Лежиште на накит : Sapphire- ротирачки рамка : дво-насочен- климатски капацитет : -50 F до +150 f- Материјали за рамки : фрлени алуминиум- Водоотпорен : Да- Очекуван светлечки живот : 10 години- Точност : +/- 0002 милји- Читања на бирање : Степени и милји- Кастинг : Алуминиум- Процес на амортизација : Индукција- торбичка за носење : LC-1 W/појас Clip- Lanyard : Вклучен (без течен рек.) Cammenga S.W.A.T.Black Лензиски компас.

Најдобри понуди

Брунтон Воен Стил Зелена Метална Леќа Обновено
Брунтон Воен Стил Зелена Метална Леќа

Нашиот 9077 е класичен леќатски компас за гледање во воен стил Тешката конструкција и долгата права стран

DEN 1.67
Компанијата ален Џеб Компас Со Капак, Портокал Обновено
Компанијата ален Џеб Компас Со Капак, Портокал

Џебниот Компас Со Капак Од Ален има големо влијание, лесно тело во портокал со висока видливост Овој ком

DEN 2.00
Колман Компас СО ПРЕДВОДЕНА Светлина Обновено
Колман Компас СО ПРЕДВОДЕНА Светлина

Секогаш ќе знаете каде одите со помош Од Компас Колман СО ЛЕД Светлина Компасот е исполнет со течност за

DEN 3920.00
Надворешен Компас За Зглоб, Водоотпорен Компас Прилагодлив Бирач за Кампување Нуркање Пешачки Часовник Обновено
Ндур 6-Во-Опстанок Компас Обновено
Ндур 6-Во-Опстанок Компас

Компасот за преживување ндурс 6во1 е одличен за секој торба за преживување да му помогне на некој ако се �

DEN 591.68
Компас на зглобот Каменга Обновено
Компас на зглобот Каменга

Лесниот и точен модел Cammenga Model J582 фосфоресцентен компас на зглобот обезбедува лесно во движење, повикув�

DEN 1.00
Торба За Преживување Во Итни Случаи Коглан Обновено
Торба За Преживување Во Итни Случаи Коглан

Засолништето за итни случаи се удвојува како мелен лист Може да се користи како сигнал за помош или за с�

DEN 223.84
Ричи СС - ПР - Суперспорт Преграда Планината Компас-Сс-ПР-2 Обновено
Ричи СС - ПР - Суперспорт Преграда Планината Компас-Сс-ПР-2

Суперспортот ССПР2 е дизајниран првенствено за чамци за напојување 16 стапки (4,88 м) до 35 стапки (10,66 м) во д�

DEN 3.33
Мапа Компас Голем Обновено
Мапа Компас Голем

Димензии : 5.5 "х 2.25" х .5" Три скали Течност исполнета Мапа симбол цртање дупки Акрилна јасна основа со влад

DEN 287.84
Компас на Силва Трекер Обновено
Компас на Силва Трекер

Компасот Silva Trekker 420 е идеален за ранци, агол, кампување и пешачење Има огледало за видување за брзи точни

DEN 591.68