Сал Ф2. Леќи за Сем Зум

Сал Ф2. Леќи за Сем Зум

DEN 1.33

Обновено

Во магацинот.

Еве светла стандарден зум на формат F2.8, 35 mm со целосна рамка што е извонредно компактен и лесен. Аберацијата е ефикасно контролирана од четири асферични елементи и три елементи на стакло, додека внатрешниот погон на SAM (мазен автоматски фокус) обезбедува реагирана операција на AF. Кружен отвор придонесува за привлечно дефокусиран рендерирање. Овој леќа е идеален избор за пејзажи преку слики од слики до сцени во затворен простор. Идеално за 35мм со целосна рамка Sony® Alpha D-Slr. Стандардна леќа за зумирање на постојан отвор 28-75мм f/2.8. Нежните автоматско фокусирање со вграден мотор (SAM). Минимално растојание за фокусирање 0,38м, максимално зголемување x0.22. Компактна големина и мала тежина. Прекинувач за заклучување на зумирање. Кружниот отвор овозможува пријатни ефекти на дефокусот. 16 Елементи/14 Група. Вклучува 3 дополнителни елементи со ниска дисперзија. Вклучува 4 асферични елементи.

Најдобри понуди

Левенхук леќа Барлоу Обновено
Левенхук леќа Барлоу

Levenhuk A3x Barlow Lens Bagenfication : 3x Levenhuk A3x Barlow леќи е многу корисен додаток што ја троши фокусната должина на вашио�

DEN 2.00
Samsung ,, F 11, F 1.8, фиксни леќи за Samsung NX-M Обновено
Samsung ,, F 11, F 1.8, фиксни леќи за Samsung NX-M

Samsung, 17 mm, f / 11, f / 1.8, фиксни леќи за Samsung NXM, дизајниран за дигитална камера, прицврстување од 39 m M, зголемува

DEN 9599.20
Универзален клип-на 3-во-фотоапарати Обновено
Универзален клип-на 3-во-фотоапарати

Универзалните леќи за 3во1 камера ви овозможува да ги проширите хоризонтите на вашиот паметен телефон и

DEN 0.33