Нашата Љубов се тркала

Нашата Љубов се тркала

DEN 361.12

Обновено

Во магацинот.

Нашата Љубов Се Тркала е соработка со мојот музички режисер, Боби Барбер. Беа колекционери на најдоброто Од Големата Американска Песна, како и современите композитори што ги фаворизираме : Дејв Фришберг, Сај Колман, Стивен Сондхајм. Ние сакаме да најдеме мелодии поретко слушнати, и има неколку на овој албум, заедно со некои од најдобрите џез стандарди. За мене, текстот мора да има страст и интелигенција со која можам да се идентификувам..И музиката мора да ме нокаутира во исто време! Се надевам дека овие мелодии ќе ја пополнат и таа сметка за вас. И ако е така, дојдете да ни се придружите на аголот на кабаре и џез. ТВОЕТО ЦД е толку убаво..сѐ за тоа ги изразува вашите прекрасни таленти, комплетна класа и исклучителен вкус! - Нони Дреслер, Далас тука има нешто многу посебно, а твоето срце го покажува целиот пат низ него.. Труди Ман, Њујорк Каква жестока песна си..Го сакам! Дона Липман, Остин го добив ТВОЕТО ЦД и мислев дека е одлично..Би сакал да те видам како настапуваш во живо!..Боби Барбер е одличен играч Џејсон Овертон, сан Франциско. Нашата Љубов се тркала.

Најдобри понуди

Канционес Кве Дуелен Обновено
Канционес Кве Дуелен

Еспиноза Паз, познат како "Ел Кантаутор дел Пуеблокут", го издава својот прв албум "нортено", кој е снимен

DEN 2.00
Стајц - Афион-Ограничено Издание-вкл. ДВД + Картичка За Тргување-ЦД Обновено
Стајц - Афион-Ограничено Издание-вкл. ДВД + Картичка За Тргување-ЦД

Стајц го прави долгоочекуваното деби во Јапонија со синглот "АФИОН"! Ова издание доаѓа со БОНУС ДВД, вклу

DEN 3.33
Шпански Воени Маршеви Обновено
Шпански Воени Маршеви

Аудиофилни снимки од автентични шпански воени маршеви конечно достапни во дигиталниот домен Ново рема�

DEN 327.36
Најголемите Ѕвезди на кантри Музиката Обновено
Најголемите Ѕвезди на кантри Музиката

Колекција на класични Хитови Од 60тите Години На Земјата од џорџ Џонс, Роџер Милер, Бак Овенс, Доти Вест Џ�

DEN 1.33
Џонсон Коди-Хјуман Двојниот Албум-ЦД Обновено
Џонсон Коди-Хјуман Двојниот Албум-ЦД

Две ЦдА 2021 ослободување од уметникот за снимање на платина Коди Џонсон Масивниот потфат е нареден од вр�

DEN 576.00
Занес на Длабоко Грбавиот Кит Пеење Обновено
Занес на Длабоко Грбавиот Кит Пеење

Само китови, без додадена музика Еден Грбав Кит е одлична снимка од близок кит на само неколку стотици м�

DEN 576.00
Вакцините Стануваат Полнолетни Обновено
Вакцините Стануваат Полнолетни

ВАКЦИНИТЕ ПОЛНОЛЕТНИ се снимени во СТУДИЈАТА НА ИЦП во брисел и дестилатор во Бат Бендот работеше со пр�

DEN 186.40
Ако Мислиш Дека Е Жешко Овде Обновено
Ако Мислиш Дека Е Жешко Овде

Ако Мислите дека Нејзиниот Топол албум За продажба Од Мајк Хендерсон Треба да биде објавен на 20 Јануари

DEN 1.67
Мајк Вестбрук-Љубов И Разбирање: Цитадела Соба Шведска-ЦД Обновено
Мајк Вестбрук-Љубов И Разбирање: Цитадела Соба Шведска-ЦД

Дебитантската изведба на ценетиот пијанист / композитор мајк вестбрук култни 70ти џез ремекдело "Цитаде�

DEN 414.88
Аркадиски Работи: Џорџ Фридрих Хендл-Континуо Кантатас-ЦД Обновено
Аркадиски Работи: Џорџ Фридрих Хендл-Континуо Кантатас-ЦД

Годините на Хендл во Италија (калифорнија 17061710) беа исклучително креативни Неговите камерни кантати ги

DEN 303.84
Што Се Случува [Со ЛП] [Супер Делукс Издание] [Ремастерирано] Обновено
Што Се Случува [Со ЛП] [Супер Делукс Издание] [Ремастерирано]

2 ЦД 1 ЛП Супер Делукс Издание Оваа 40Годишнина супер делукс издание содржи 2 ЦдА + Винил ЛП + Порта Брошура

DEN 2.67
Грешник на Светецот Обновено
Грешник на Светецот

Грешник на Сент е деби албумот Од Хавиер Роман, раскажувајќи ја приказната за борбата што сите ја доживе

DEN 314.08
Хип Линкчејн-Оригинална Вест Сајд Чикаго Блуз Гитара-ЦД Обновено
Хип Линкчејн-Оригинална Вест Сајд Чикаго Блуз Гитара-ЦД

Овој сет е кандидат за блуз ослободување на годината! Комплетната приказна за еден од најталентираните

DEN 576.00
Момци Дозволено: Колекција На Машки Вокалисти на [ЦД] Обновено
Момци Дозволено: Колекција На Машки Вокалисти на [ЦД]

Момци Дозволено : Колекција На Машки Вокалисти НаМомци Дозволено : Колекција На Машки Вокалисти На (ЦД Н�

DEN 0.33
Бруно Тониоли: Италијанска Романса Различни Обновено
Бруно Тониоли: Италијанска Романса Различни

Составена низ три ЦдА, италијанската Романса го носи слушателот беспрекорно од најдоброто од италијанс

DEN 154.88
Оук Риџ Момчиња-Старо Време Евангелието Омилени-ЦД Обновено
Оук Риџ Момчиња-Старо Време Евангелието Омилени-ЦД

Момчињата Оук Риџ беа многу популарна и успешна кантри музичка група во текот на 70тите и 80тите години со

DEN 576.00
Омилени Песни Од Неговите Хитови Мјузикли О. Ц. Р Обновено
Омилени Песни Од Неговите Хитови Мјузикли О. Ц. Р

2008 три ЦД сет Во текот на својата четиридецениска кариера, Anрју Лојд Вебер се етаблира како водечки музи

DEN 1.67
Џим Снајдеро - Мешана Торба-ЦД Обновено
Џим Снајдеро - Мешана Торба-ЦД

Квинтетот На алто саксофонистот Брајан Линч, Бени Грин, Питер Вашингтон и Џеф цитат;Таинкот; вотс, сниме�

DEN 2.67
Бекстрит Бојс Плејлиста Најдоброто Од Бекстрит Бојс Обновено
Бекстрит Бојс Плејлиста Најдоброто Од Бекстрит Бојс

Бекстрит БојсПлејлиста : Најдоброто Од Бекстрит Бојс (ЦД НОВО)Етикета : Sbme Специјални Производиформат : C

DEN 0.33
Брат Џек Мекдаф - Класичните Албуми 1960 - - ЦД Обновено
Брат Џек Мекдаф - Класичните Албуми 1960 - - ЦД

Овој сет ги содржи најдобрите рекорди во кариерата на овој мајстор музичар Со осум класични албуми, прв�

DEN 1.00
Рој ли џонсон & Селата Обновено
Рој ли џонсон & Селата

Рој Ли Џонсон е најпознат по пишувањето На ГДин Месечината За Доктор Фелгуд и Практикантите, кој беше по

DEN 219.04
Тод Снајдер-Пари Кабина Сесии-ЦД Обновено
Тод Снајдер-Пари Кабина Сесии-ЦД

2019 ослободување Откако ги помина последните шест години правејќи рок албуми, Тод Снајдер се враќа во фо�

DEN 249.28
Душата На Жената Обновено
Душата На Жената

Овој луксузен пакет од 3 ЦД вклучува финален студиски албум На Шерон Опеѕонс, Душата на Жената е бујно, о�

DEN 576.00