Ендура-камен-тркалезен флуиран заоблена колона, мазна боја на боја, грчки еректем капитал и тосканска база 12 Дијаметар 8 'целосна висина-Несоодветна целина

Ендура-камен-тркалезен флуиран заоблена колона, мазна боја на боја, грчки еректем капитал и тосканска база 12 Дијаметар 8 'целосна

DEN 320.00

Обновено

Во магацинот.

Колоните на ендора-камен се првиот избор кај градителите и сопствениците на домови. Овие колони од комерцијално одделение се совршени и за надворешни и за внатрешни апликации и имаат историски точни архитектонски дизајни и пропорции. Произведено од не-порозен материјал, колоните на ендора-камен се непропустливи на природните елементи како вода, топлина, студ, па дури и инсекти. Топлина/вода/ладна/отпорна на инсекти. Чувството како камен. Апликации за оптоварување, декоративни и пост-обвивки. Историски точни дизајни и достапни опции. Лесна инсталација. Гаранција за доживотно време.

Најдобри понуди

Ekena Millwork 1 2 W 36 D 36 H Империјална традиционална мазна заграда, западен црвен кедар Обновено
Ekena Millwork 1 2 W 36 D 36 H Империјална традиционална мазна заграда, западен црвен кедар

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

DEN 320.00
Ekena Millwork 82 Долна ширина 1 2 Топ ширина 12 H 1 4 P Crantsman Crosshead W Deco Keystone Обновено
Ekena Millwork 82 Долна ширина 1 2 Топ ширина 12 H 1 4 P Crantsman Crosshead W Deco Keystone

Keystone додава 2 "h на висината на вкрстената глава за целокупна висина од 14 " h r r Ремоделерите, градежниците

DEN 1919.20
Ekena Millwork 6 W 34 D 34 H Funston Trational Rough Sawn Brace, Douglas Fir Обновено
Ekena Millwork 6 W 34 D 34 H Funston Trational Rough Sawn Brace, Douglas Fir

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

DEN 1919.20
Ekena Millwork 10 w 10 h 16'l 3-страничен песок од мијалник Ендуратан ФАУ Вуд тавански зрак, подготвена фабрика, подготвена Обновено
Ekena Millwork 61 Долна ширина 3 4 Топ ширина 7 8 H 5 8 P Stockport Crosshead Обновено
Ekena Millwork 61 Долна ширина 3 4 Топ ширина 7 8 H 5 8 P Stockport Crosshead

Ремоделерите, градежниците и сопствениците на домови кои сакаат да го подобрат својот следен проект со

DEN 1919.20
8 w 6 h 22'l 3-еднострана конопска борна ендуратан фау дрвена тавана зрак, стари пекан Обновено
8 w 6 h 22'l 3-еднострана конопска борна ендуратан фау дрвена тавана зрак, стари пекан

Нашите греди од дрво од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентична дрва во дел од времето и в

DEN 1919.20
Екена мелница 6 W 12 H 14'l 3-страничен песок од мијалник Ендуратан Фау Вуд тавански зрак, природен златен даб Обновено
Ekena Millwork 81 Долна ширина 3 8 Топ ширина 5 8 H 3 8 P Bedford Crosshead Обновено
Ekena Millwork 81 Долна ширина 3 8 Топ ширина 5 8 H 3 8 P Bedford Crosshead

Ремоделерите, градежниците и сопствениците на домови кои сакаат да го подобрат својот следен проект со

DEN 320.00
10 w 6 h 22'l 3-еднострана конопска борна ендуратан фау дрво тавански зрак, подготвена фабрика Обновено
10 w 6 h 22'l 3-еднострана конопска борна ендуратан фау дрво тавански зрак, подготвена фабрика

Нашите греди од дрво од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентична дрва во дел од времето и в

DEN 1919.20
Ekena Millwork 6 W 42 D 42 H Империјална традиционална груба пила заграда, западно црвен кедар Обновено
Ekena Millwork 6 W 42 D 42 H Империјална традиционална груба пила заграда, западно црвен кедар

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

DEN 1.67
8 w 10 h 20'l 3-странична рака загрозена ендуратан фау дрвена тавана зрак, природен махагони Обновено
8 w 10 h 20'l 3-странична рака загрозена ендуратан фау дрвена тавана зрак, природен махагони

Нашите греди од дрво од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентична дрва во дел од времето и в

DEN 320.00
6 w 8 H 18'l 3-страничен конотен бор Ендуратан Фау Вуд тавански зрак, природен мед роса Обновено
6 w 8 H 18'l 3-страничен конотен бор Ендуратан Фау Вуд тавански зрак, природен мед роса

Нашите греди од дрво од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентична дрва во дел од времето и в

DEN 1919.20
Ekena Millwork 22 W 18 H правоаголник Gable отвор: Prided, нефункционален, мазен западен црвен кедар гејбл Вент В декоративна Обновено
Екена Милхаурд 10 W 12 H 22'l 3-страничен песок од мијалник Ендуратан Фау Вуд тавански зрак, Премиум Хикорија Обновено
Песочен измет од ендоратан фау дрво тавански зрак, 3-еднострана Обновено
Песочен измет од ендоратан фау дрво тавански зрак, 3-еднострана

Нашите греди на таванот на дрво ендуратан, се неверојатна инвестиција, обезбедувајќи исклучителен изгл

DEN 1919.20
Ekena Millwork 10 W 9'H Craftsman Classic Square Non-Tapered Bungalow Fretwork Column W Mission Capital & Mission Base Base Обновено
Ekena Millwork 10 W 9'H Craftsman Classic Square Non-Tapered Bungalow Fretwork Column W Mission Capital & Mission Base Base

Колумните се исти со векови Дизајни промени; така треба и колоните Изразувајте го вашиот уникатен стил �

DEN 3.33
Комплет за обликување на панелот Екена 31 w 62 h h Kepler панел Обновено
Комплет за обликување на панелот Екена 31 w 62 h h Kepler панел

Нашето прекрасно обликување на панели и агли додаваат декоративно, историско, чувство на wallsидови, тава�

DEN 320.00
LWM - 3 H 2 P 5 8 F 96 L Crown обликување, MDF подготвено Обновено
LWM - 3 H 2 P 5 8 F 96 L Crown обликување, MDF подготвено

Инсталирањето на обликување на круната додава карактер и вредност во вашиот дом Круната на МДФ стана мн

DEN 1055.84
1 2 w 10 H 24 l Newport мазна рафтер опашка, ела на Даглас Обновено
1 2 w 10 H 24 l Newport мазна рафтер опашка, ела на Даглас

Нашата рустикална колекција е инстант класика Нашата рустикална мелница за дрво ги користи денешните т

DEN 1919.20
Екена Милвир 4 W 22 D 22 H Westlake Craftsman Rough Sawn Brace, Douglas Fir Обновено
Екена Милвир 4 W 22 D 22 H Westlake Craftsman Rough Sawn Brace, Douglas Fir

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

DEN 3.00
Песочен измет од ендоратан фау дрво тавански зрак, двострана Обновено
Песочен измет од ендоратан фау дрво тавански зрак, двострана

Нашите греди на таванот на дрво ендуратан, се неверојатна инвестиција, обезбедувајќи исклучителен изгл

DEN 320.00