Ekena Millwork 1 2 W 36 D 36 H Империјална традиционална мазна заграда, западен црвен кедар

Ekena Millwork 1 2 W 36 D 36 H Империјална традиционална мазна заграда, западен црвен кедар

DEN 320.00

Обновено

Во магацинот.

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црвен кедар или ела на Даглас. Рустични држачи за дрво, корбели, опашки од рафтер и изгледи ќе содржат уникатни бои, зрна, текстури, јазли, сапвуд со употреба на кој било производ од рустикалната колекција на Екена. Автентични детали и занаетчиство. Направено од најдобрите северноамерикански шуми. Совршен за внатрешна или надворешна употреба. Додадете архитектонски интерес и детали. Облечете ги лекарите, пергола, тремови и влезови.

Најдобри понуди

6 W 10 H 32 L Monterey Rough Sawn Rafter Tail, Западен црвен кедар Обновено
6 W 10 H 32 L Monterey Rough Sawn Rafter Tail, Западен црвен кедар

Нашата рустикална колекција е инстант класика Нашата рустикална мелница за дрво ги користи денешните т

DEN 1824.00
Ekena Millwork 6 W 10 H 20'l 3-страничен пеки кипарис ендуратан фау дрво тавански зрак, премиум махагони Обновено
Ekena Millwork 6 W 10 H 20'l 3-страничен пеки кипарис ендуратан фау дрво тавански зрак, премиум махагони

Гредите од дрво од дрво нудат можности за дизајнирање што не може вистинското дрво Поради неговата лесн

DEN 1919.20
12 W 8 H 10'l 3-страничен јаден бор, ендуратан фау дрво тавански зрак, стари пекан Обновено
12 W 8 H 10'l 3-страничен јаден бор, ендуратан фау дрво тавански зрак, стари пекан

Нашите греди од дрво од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентична дрва во дел од времето и в

DEN 1.33
96 W 48 H 2 D 6 F, Pitch, Saratoga Architectural одделение PVC Gable Brace Обновено
96 W 48 H 2 D 6 F, Pitch, Saratoga Architectural одделение PVC Gable Brace

Со повеќе стилови на веб, акорд и кралски пост, плус дополнителни достапни опции за нарачка, нашите загр�

DEN 1.67
Ekena Millwork 10 W 8'H Craftsman Classic Square Non-Tapered Heringbone Modern Fretwork Column W Prairie Capital & Prairie Base Обновено
Ekena Millwork 10 W 8'H Craftsman Classic Square Non-Tapered Heringbone Modern Fretwork Column W Prairie Capital & Prairie Base

Колумните се исти со векови Дизајни промени; така треба и колоните Изразувајте го вашиот уникатен стил �

DEN 477.60
Ekena Millwork 6 W 42 D 42 H Империјална традиционална груба пила заграда, западно црвен кедар Обновено
Ekena Millwork 6 W 42 D 42 H Империјална традиционална груба пила заграда, западно црвен кедар

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

DEN 1.67
Ендура-камен-заоблена колона, мазна боја, тосканска капитал и база, 16 дијаметар 10 'целокупна висина-Сплит во Обновено
1 8 W 21 H Timbercraft три 3 8 табли распоредени од табла-n-batten ролетни w z-bar, груб пилен западен црвен кедар Обновено
1 8 W 21 H Timbercraft три 3 8 табли распоредени од табла-n-batten ролетни w z-bar, груб пилен западен црвен кедар

Секој бленда е рачно изработен од квалификувани занаетчии со груба планирана површинска текстура Наши�

DEN 1919.20
Ekena Millwork 59 Долна ширина 63 Топ ширина 1 4 H 1 P, занаетчија кросхед со дно трим Обновено
Ekena Millwork 59 Долна ширина 63 Топ ширина 1 4 H 1 P, занаетчија кросхед со дно трим

Ремоделерите, градежниците и сопствениците на домови кои сакаат да го подобрат својот следен проект со

DEN 959.84
8 w 10 h 20'l 3-странична рака загрозена ендуратан фау дрвена тавана зрак, природен махагони Обновено
8 w 10 h 20'l 3-странична рака загрозена ендуратан фау дрвена тавана зрак, природен махагони

Нашите греди од дрво од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентична дрва во дел од времето и в

DEN 320.00
Ekena Millwork 6 W 34 D 34 H Funston Trational Rough Sawn Brace, Douglas Fir Обновено
Ekena Millwork 6 W 34 D 34 H Funston Trational Rough Sawn Brace, Douglas Fir

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

DEN 1919.20
Екена Мил работна работа 116 дното ширина 5 8 Топ ширина 7 8 H 1 4 P Stannis Crosshead Обновено
Екена Мил работна работа 116 дното ширина 5 8 Топ ширина 7 8 H 1 4 P Stannis Crosshead

Ремоделерите, градежниците и сопствениците на домови кои сакаат да го подобрат својот следен проект со

DEN 3.00
6 w 8 H 18'l 3-страничен конотен бор Ендуратан Фау Вуд тавански зрак, природен мед роса Обновено
6 w 8 H 18'l 3-страничен конотен бор Ендуратан Фау Вуд тавански зрак, природен мед роса

Нашите греди од дрво од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентична дрва во дел од времето и в

DEN 1919.20
Екена Милвир 1 2 W 22 D 34 H Balboa Trational мазна заграда, Даглас ела Обновено
Екена Милвир 1 2 W 22 D 34 H Balboa Trational мазна заграда, Даглас ела

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

DEN 1919.20
Ekena Millwork 6 W 10 H 14'l 3-страничен пеки кипарис ендуратан фау дрво тавански зрак, природна пепел Обновено
Ekena Millwork 6 W 10 H 14'l 3-страничен пеки кипарис ендуратан фау дрво тавански зрак, природна пепел

Гредите од дрво од дрво нудат можности за дизајнирање што не може вистинското дрво Поради неговата лесн

DEN 0.33
LWM - 3 H 2 P 5 8 F 96 L Crown обликување, MDF подготвено Обновено
LWM - 3 H 2 P 5 8 F 96 L Crown обликување, MDF подготвено

Инсталирањето на обликување на круната додава карактер и вредност во вашиот дом Круната на МДФ стана мн

DEN 1055.84
Ekena Millwork 10 W 12 H 10'l 3-страничен груб кедар ендуратан фау дрво тавански зрак, премија на возраст Обновено
Ekena Millwork 10 W 12 H 10'l 3-страничен груб кедар ендуратан фау дрво тавански зрак, премија на возраст

Нашите греди од дрво од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентична дрва во дел од времето и в

DEN 0.67
6 W 10 H 36 L Медитерански груб пила рафтер опашка, западен црвен кедар Обновено
6 W 10 H 36 L Медитерански груб пила рафтер опашка, западен црвен кедар

Нашата рустикална колекција е инстант класика Нашата рустикална мелница за дрво ги користи денешните т

DEN 2.00
Ekena Millwork 12 W 9'H Craftsman Classic Square Non-Tapered Art Deco Fretwork Column W Crown Capital & Crown Base Обновено
Ekena Millwork 12 W 9'H Craftsman Classic Square Non-Tapered Art Deco Fretwork Column W Crown Capital & Crown Base

Комбинирајќи ги нашите традиционални проширени мобилни PVC колони со нашите диво популарни wallидни панел

DEN 2.67
Комплет за обликување на панелот Екена 31 w 62 h h Kepler панел Обновено
Комплет за обликување на панелот Екена 31 w 62 h h Kepler панел

Нашето прекрасно обликување на панели и агли додаваат декоративно, историско, чувство на wallsидови, тава�

DEN 320.00
10 w 8 H 18'l 3-еднострана груба пикан ендуратан фау дрво тавански зрак, премиум цреша Обновено
10 w 8 H 18'l 3-еднострана груба пикан ендуратан фау дрво тавански зрак, премиум цреша

Нашите греди од дрво од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентична дрва во дел од времето за

DEN 1919.20
Ekena Millwork 44 Долна ширина 1 4 Топ ширина 1 2 H 3 4 P Stafford Crosshead Обновено
Ekena Millwork 44 Долна ширина 1 4 Топ ширина 1 2 H 3 4 P Stafford Crosshead

Ремоделерите, градежниците и сопствениците на домови кои сакаат да го подобрат својот следен проект со

DEN 3.00