Песочен измет од ендоратан фау дрво тавански зрак, 3-еднострана

Песочен измет од ендоратан фау дрво тавански зрак, 3-еднострана

DEN 1919.20

Обновено

Во магацинот.

Нашите греди на таванот на дрво ендуратан, се неверојатна инвестиција, обезбедувајќи исклучителен изглед на вашите домашни ентериери. Споредено со реалните греди на дрво, тие се значително полесни што овозможуваат безболна инсталација со намалена работна сила, тие не се подложни на вообичаени теми на органско дрво, како што се гниење, термити и искривување, така што одржувањето е практично нула, тие се 2-3 пати поприфатливи , цело време има греди што се разликуваат од вистинско дрво. 1 "Дебелина на wallидот. Непропустлива за распаѓање, наезда на инсекти, оштетување на водата и нема да искриви, пука или раздели. Реална текстура на дрво. Не бара дополнителна структурна поддршка, што значи значителна заштеда во материјалот и трудот.

Најдобри понуди

6 W 10 H 32 L Monterey Rough Sawn Rafter Tail, Западен црвен кедар Обновено
6 W 10 H 32 L Monterey Rough Sawn Rafter Tail, Западен црвен кедар

Нашата рустикална колекција е инстант класика Нашата рустикална мелница за дрво ги користи денешните т

DEN 1824.00
Ekena Millwork 10 w 10 h 16'l 3-страничен песок од мијалник Ендуратан ФАУ Вуд тавански зрак, подготвена фабрика, подготвена Обновено
Ekena Millwork 8 W 8 H 14'l 3-странична груба пила ендоратан фау дрво тавански зрак, стари пекан Обновено
Ekena Millwork 8 W 8 H 14'l 3-странична груба пила ендоратан фау дрво тавански зрак, стари пекан

Гредите од дрво од дрво нудат можности за дизајнирање што не може вистинското дрво Поради неговата лесн

DEN 3.33
Ekena Millwork 82 Долна ширина 1 2 Топ ширина 12 H 1 4 P Crantsman Crosshead W Deco Keystone Обновено
Ekena Millwork 82 Долна ширина 1 2 Топ ширина 12 H 1 4 P Crantsman Crosshead W Deco Keystone

Keystone додава 2 "h на висината на вкрстената глава за целокупна висина од 14 " h r r Ремоделерите, градежниците

DEN 1919.20
10 W 102 H 2 P обичен ПВЦ пиластер w Декоративен капитал и база Обновено
10 W 102 H 2 P обичен ПВЦ пиластер w Декоративен капитал и база

Нашите пиластери се висококвалитетни ПВЦ направени за да личат на шармот на дрво, но без влошување и одр

DEN 0.33
Ekena Millwork 161 Долна ширина 1 4 Топ ширина 1 2 H 3 4 P Stafford Crosshead Обновено
Ekena Millwork 161 Долна ширина 1 4 Топ ширина 1 2 H 3 4 P Stafford Crosshead

Ремоделерите, градежниците и сопствениците на домови кои сакаат да го подобрат својот следен проект со

DEN 1919.20
Ekena Millwork 6 w 8 h 20'l 3-странична груба пила ендоратан фау дрво тавански зрак, природен махагони Обновено
Ekena Millwork 6 w 8 h 20'l 3-странична груба пила ендоратан фау дрво тавански зрак, природен махагони

Гредите од дрво од дрво нудат можности за дизајнирање што не може вистинското дрво Поради неговата лесн

DEN 2.00
4 w 8 H 16'l 3-странична рака, изгребан ендуратан фау дрво тавански зрак, природна пепел Обновено
4 w 8 H 16'l 3-странична рака, изгребан ендуратан фау дрво тавански зрак, природна пепел

Нашите греди од дрво од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентична дрва во дел од времето и в

DEN 2.00
Екена Милвир 4 W 22 D 22 H Westlake Craftsman Rough Sawn Brace, Douglas Fir Обновено
Екена Милвир 4 W 22 D 22 H Westlake Craftsman Rough Sawn Brace, Douglas Fir

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

DEN 3.00
Ekena Millwork 91 Долна ширина 1 8 Топ ширина 1 8 H 1 2 P Crantsman Crosshead Обновено
Ekena Millwork 91 Долна ширина 1 8 Топ ширина 1 8 H 1 2 P Crantsman Crosshead

Ремоделерите, градежниците и сопствениците на домови кои сакаат да го подобрат својот следен проект со

DEN 1919.20
Екена Милхаурд 3 8 H 1 2 P 1 2 L ,, Linus столче железница Обновено
Екена Милхаурд 3 8 H 1 2 P 1 2 L ,, Linus столче железница

Нашата прекрасна железничка столица додава декоративно, историско, чувство на wallsидови, тавани и парчињ

DEN 537.76
Ekena Millwork 4 W 26 D 26 H Традиционални уметности и занаети Груба пила за држач, западен црвен кедар Обновено
Ekena Millwork 4 W 26 D 26 H Традиционални уметности и занаети Груба пила за држач, западен црвен кедар

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

DEN 2.33
Ekena Millwork 105 Долна ширина 109 Топ ширина 1 4 H 1 P, занаетчија кросхед со дно трим Обновено
Ekena Millwork 105 Долна ширина 109 Топ ширина 1 4 H 1 P, занаетчија кросхед со дно трим

Ремоделерите, градежниците и сопствениците на домови кои сакаат да го подобрат својот следен проект со

DEN 3.33
96 W 48 H 2 D 6 F, Pitch, Saratoga Architectural одделение PVC Gable Brace Обновено
96 W 48 H 2 D 6 F, Pitch, Saratoga Architectural одделение PVC Gable Brace

Со повеќе стилови на веб, акорд и кралски пост, плус дополнителни достапни опции за нарачка, нашите загр�

DEN 1.67
Ekena Millwork 1 2 W 26 D 34 H Funston Занаетчија мазна заграда, западен црвен кедар Обновено
Ekena Millwork 1 2 W 26 D 34 H Funston Занаетчија мазна заграда, западен црвен кедар

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

DEN 320.00
Ekena Millwork 1 2 W 28 D 32 H Funston Занаетчија мазна заграда, Даглас ела Обновено
Ekena Millwork 1 2 W 28 D 32 H Funston Занаетчија мазна заграда, Даглас ела

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

DEN 2.00
Ekena Millwork 6 W 4 H 10'l 3-странична груба пила ендоратан фау дрво таванот зрак, премиум цреша Обновено
Ekena Millwork 6 W 4 H 10'l 3-странична груба пила ендоратан фау дрво таванот зрак, премиум цреша

Гредите од дрво од дрво нудат можности за дизајнирање што не може вистинското дрво Поради неговата лесн

DEN 2879.84
Ekena Millwork 168 Долна ширина 7 8 Топ ширина 1 4 H 1 P Традиционална вкрстена глава w рамен клуч на клуч Обновено
Ekena Millwork 168 Долна ширина 7 8 Топ ширина 1 4 H 1 P Традиционална вкрстена глава w рамен клуч на клуч

Ремоделерите, градежниците и сопствениците на домови кои сакаат да го подобрат својот следен проект со

DEN 1.67
Екена мелница 12 w 4 h 20'l 3-еднострана песочна ендуратан фау дрво тавански зрак, стари пекан Обновено
Екена мелница 12 w 4 h 20'l 3-еднострана песочна ендуратан фау дрво тавански зрак, стари пекан

Нашите греди од дрво од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентична дрва во дел од времето и в

DEN 1919.20
Ekena Millwork 10 W 9'H Craftsman Classic Square Non-Tapered, Подигнат панел PVC колони комплет, тоскански капитал и база на Обновено
Ekena Millwork 10 W 9'H Craftsman Classic Square Non-Tapered, Подигнат панел PVC колони комплет, тоскански капитал и база на

Квадратната колона, безвременски стил сега е достапен во проширен мобилен ПВЦ за брзо, лесно склопување

DEN 3.00
8 w 10 h 20'l 3-странична рака загрозена ендуратан фау дрвена тавана зрак, природен махагони Обновено
8 w 10 h 20'l 3-странична рака загрозена ендуратан фау дрвена тавана зрак, природен махагони

Нашите греди од дрво од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентична дрва во дел од времето и в

DEN 320.00
4 W 120 H 2 P Fluted PVC Pilaster W Декоративен капитал и база Обновено
4 W 120 H 2 P Fluted PVC Pilaster W Декоративен капитал и база

Нашите пиластери се висококвалитетни ПВЦ направени за да личат на шармот на дрво, но без влошување и одр

DEN 2487.20
12 w 12 H 8'l 3-странична рака, извалкана ендуратан фау, дрвен тавански зрак, премиум хикорија Обновено
12 w 12 H 8'l 3-странична рака, извалкана ендуратан фау, дрвен тавански зрак, премиум хикорија

Нашите греди од дрво од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентична дрва во дел од времето и в

DEN 1919.20