онеон Жоржет Вискоза Темно Темносина Ткаенина Геометриски Африкански Материјали За Ватирање Печатење Ткаенина За Шиење Покрај Дворот Широк

онеон Жоржет Вискоза Темно Темносина Ткаенина Геометриски Африкански Материјали За Ватирање Печатење Ткаенина За Шиење Покрај

DEN 2.67

Обновено

Во магацинот.

* Материјал : Вискоза Џорџет (100% Вискоза) * Ширина : 42 инчи широк (106 см) * ГСМ : 65 ГСМ Предиво Брои : 60д х 60д * Карактеристика : Мала Тежина, Чиста. * Употреба : Погоден За дизајнирање шалови, столчиња, тапацир, кошули, фустани. итн. * Нега на перење : Суво Чистење ИЛИ Миење Раце во ладна вода со благ детергент и закачено за сушење. Немојте Да Се Исушите. Избегнувајте да оставате ткаенини од огоржет на сончева светлина подолг временски период бидејќи може да избледи. * За Брендот : one Oone е едношалтер за сите љубители на ткаенини кои бараат различни материјали од ткаенина што ги користиме GOTS (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило и хемикалии пред пост за производство на ткаенина, што ја прави нашата ткаенина и безбедна за повеќенаменска употреба. * П. С. Сите Наведени Ткаенини Ќе бидат отпечатени по нарачка и се достапни за продажба покрај Дворот. Секој редослед на едно печатење над 1 Двор ќе дојде во количина на максимална можна должина. Се обидовме да ја споменеме најдобрата можна боја на отпечатоците, но сепак, бојата за печатење може да варира според различните поставки за резолуција на мониторот и исто така може да покаже малку поинакви резултати од истите отпечатоци. Избравте : Жоржет Вискоза - - - Мери 42 инчи широк (106 см), 100% Вискоза. Жоржет Вискозата е една од главните употребливи ткаенини ширум светот во денешно време. и е погоден за дизајнирање шалови, столчиња, тапацир, кошули, фустани. Често се користи како проегирен слој во венчаница, бидејќи го омекнува прегледот на фустанот и му дава елегантен и лебдечки изглед. Се користи и во блузи, панделки, сари, шалови и долна облека. "Продадени во 1 Двор (40"" или 100 см) чекори. Нарачувањето на повеќе Дворови со ист дизајн ќе резултира со една количина што постојано работи во максимална можна должина.". Печатење : ние користиме готс (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило и хемикалии пред пост за производство на ткаенина, што ја прави нашата ткаенина и безбедна за повеќенаменска употреба. Нега за миење : Суво Чистење ИЛИ Миење Раце во ладна вода со благ детергент и закачено за сушење. Немојте Да Се Исушите. Избегнувајте да оставате ткаенини од огоржет на сончева светлина подолг временски период бидејќи може да избледи.

Најдобри понуди

Кингстон Месинг КБ1401БЛ Викторијанска Славина За Бања Со Една Рачка Со Скокачки Одвод, Полиран Хром Обновено
Кингстон Месинг КБ1401БЛ Викторијанска Славина За Бања Со Една Рачка Со Скокачки Одвод, Полиран Хром

Враќајќи се во ќошињата и куриозите на дизајнот од Викторијанската Er, оваа славина дише модерна извонре

DEN 1.33
Модвеј Далила Перформанси Кадифена Двојна Глава Во Јаглен Обновено
Модвеј Далила Перформанси Кадифена Двојна Глава Во Јаглен

Инспирирајте елеганција и луксуз во вашата главна спална соба или спална соба за гости со Тафтувана Изв

DEN 1256.00
6-Влакно Везење памук 8.7 yd-Разновиден Корал, Пк 12, ДМЦ Обновено
6-Влакно Везење памук 8.7 yd-Разновиден Корал, Пк 12, ДМЦ

Овој Памук За Везење Со Шест Влакна е одличен додаток на секој проект за шиење Конецот е спакуван 12 8,7 ид

DEN 2.33
Гејтс Ладење Појас Обновено
Гејтс Ладење Појас

Овој Погонски Појас На Гејтс е специјално дизајниран за ладилни единици Користи напредна композитна те

DEN 1.33
Весник За Благодарност: Минутен Весник За Благодарност Обновено
Весник За Благодарност: Минутен Весник За Благодарност

Дозволете вашето пишување да ве однесе на патување ослободете го стресот и бидете посреќни со мали, лес

DEN 1.33
Кидсембрас Седиште За Автомобил Со Висок Грб, Марвел Спајдермен Обновено
Кидсембрас Седиште За Автомобил Со Висок Грб, Марвел Спајдермен

Вашето дете ќе сака да скока во автомобилот знаејќи Дека Спајдермен е заедно за возење! Кидсембрас Марв�

DEN 4959.84
Men Сточар Машка Карирана Западна Кошула Со Долги Ракави Обновено
Men Сточар Машка Карирана Западна Кошула Со Долги Ракави

Гордо ја носеше Западната Облека На Сточарот од 1961 година Western сточар западните кошули се пофалат со вис

DEN 527.84
Марвел Шанг-Чи И Легендата За Десетте Прстени-Официјален Еден Лист Ѕид Постер Со Магнетна Рамка, 22.375 34 Обновено
Монро 90001 - Воздух До Серпентина Пролет Конверзија Комплет Обновено
Монро 90001 - Воздух До Серпентина Пролет Конверзија Комплет

Склопување На Пружини За Патишта и Серпентина : 1214 Доџ Челинџер, 1216 Доџ Полнач, 18 Доџ Полнач ПОБРЗО, ПОБЕЗ

DEN 4754.24
Тејлор Кабел Притисни Копчето Стартер Прекинувач; засилувачи Обновено
Тејлор Кабел Притисни Копчето Стартер Прекинувач; засилувачи

Прекинувач За Стартување на Копчето; 60 засилувачи Капаче од неопренови за запечатување на влага и остат

DEN 1199.84
Нуваве Дуралон 7-Парче Фалсификувани Алуминиум Готви Во Собата Обновено
Нуваве Дуралон 7-Парче Фалсификувани Алуминиум Готви Во Собата

Здрава керамичка нелеплива обвивка индукцијаподготвена и безбедна за употреба со шпорети на гас и елек

DEN 0.33
Шепа Патрола, Акција Кученце, Кученце Фу Урнатините Обновено
Шепа Патрола, Акција Кученце, Кученце Фу Урнатините

Кученце фу тематските Урнатини е подготвен за спасување со неговата Трансформирачка Кутре Пакет! Само �

DEN 383.84
Трговска Марка Ликовна Уметност Нериум Олеандер ел Бубро Платнена Уметност од италијанско Училиште Обновено
Трговска Марка Ликовна Уметност Нериум Олеандер ел Бубро Платнена Уметност од италијанско Училиште

Уметник : италијански Училишта Предмет : Цветен Стил : Традиционален Тип На Производ : Уметност Завиткан�

DEN 1524.00
Патување Колекција Жени Елеонора Тру Удобност Пена Мулти Ремен Рамен Сандала Обновено
Патување Колекција Жени Елеонора Тру Удобност Пена Мулти Ремен Рамен Сандала

Сандалата Елеонора Од Колекцијата Патување ќе биде совршено преземање на нов изглед што ќе ја зголеми в

DEN 0.33
Стабилизатор на суспензија Бар Линк Комплет Одговара изберете: 2005-НИСАН ГРАНИЦА, 2005 - НИСАН ПАТФАЈНДЕР Обновено
Стабилизатор на суспензија Бар Линк Комплет Одговара изберете: 2005-НИСАН ГРАНИЦА, 2005 - НИСАН ПАТФАЈНДЕР

Комплет За Врска за Стабилизатор на суспензија Комплет За Врски За Стабилизатор На Суспензија Комплет �

DEN 2300.32
Сонце Нула Среден Век Медалјон Громет Енергетски Ефикасен И Затемнување Завеса Панел, 50 84.0 Обновено
Сонце Нула Среден Век Медалјон Громет Енергетски Ефикасен И Затемнување Завеса Панел, 50 84.0

Додадете луксузен гламур во вашиот домашен декор Со Сонце Нула Елида Кадифе Текстура Медалјон Затемнув

DEN 575.84
Даива Спинматик-смд Прачка Линија Ст 2-Смд702улфс Обновено
Даива Спинматик-смд Прачка Линија Ст 2-Смд702улфс

Панталони, пастрмка и крапивнимавајте! Даива СпинматикД ултра лесни прачки се вашиот непријател Каракт

DEN 959.20
Тутси Ролна Тенк Фустан Дете Ноќта На Вештерките Костим, Една Големина Обновено
Тутси Ролна Тенк Фустан Дете Ноќта На Вештерките Костим, Една Големина

Слатко, забавно и креативноако тоа се зборовите што ги сакате поврзани со костимот За Ноќта на Вештерки�

DEN 655.84
Гербер Бејби Девојки Onesies® Бренд Боди, 4-Пакет Обновено
Гербер Бејби Девојки Onesies® Бренд Боди, 4-Пакет

Нашите меки ткаенини се направени со супер удобен памук, кој е нежен за меката кожа на вашето малечко, ка

DEN 0.33
Линдхерст Олива Традиционален Граничен Тркач Килим, Мулти Црн, 2 '3 14' Обновено
Линдхерст Олива Традиционален Граничен Тркач Килим, Мулти Црн, 2 '3 14'

Линдхурст Килим Колекција Луксузни Ез Нега Област Килими Колекцијата Линдхерст се одликува со луксузн�

DEN 795.36
Сребрен Позлатен Сатенски Прстен Обновено
Сребрен Позлатен Сатенски Прстен

Овој елегантен прстен сигурно ќе го надополни вашиот изглед Изработен е од сребро и 14 каратно позлатено

DEN 637.12
Примарен Сребрен Сребрен Родиум Со Флеш Златна Плоча Виски Кварцен Прстен Обновено
Викерман Крцкаат Топката Божиќни Орнаменти, Достапни Во Различни Стилови И Количини Обновено
Викерман Крцкаат Топката Божиќни Орнаменти, Достапни Во Различни Стилови И Количини

Ова убаво Парче божиќно деко Од Викерман сигурно ќе ја направи вашата сезона светла Без разлика дали ст�

DEN 271.84
Атвел Колекција Четкана Бронза И Проѕирен Стаклен Глобус Средно Висечко Светло За Приврзок Обновено
Атвел Колекција Четкана Бронза И Проѕирен Стаклен Глобус Средно Висечко Светло За Приврзок

Прифатете дизајн на изјава со светло за приврзок од Колекцијата Атвел Извор на светлина свети одвнатре

DEN 959.84
Војна На Ѕвездите: Силата Се Буди-Кило Рен Ѕид Постер, 14.725 22.375 Обновено
Војна На Ѕвездите: Силата Се Буди-Кило Рен Ѕид Постер, 14.725 22.375

Осветлете ја секоја просторија со Оваа Војна На Ѕвездите : Силата Се Буди Кило Рен Ѕид Постер Врамени Тр

DEN 303.84