Заштитена марка ликовна уметност „etети во Касис Опус“ платно уметност од Пол Сигнац

Заштитена марка ликовна уметност „etети во Касис Опус“ платно уметност од Пол Сигнац

DEN 0.33

Обновено

Во магацинот.

Уметник : Пол Sign Acsubject : Пејзаж-апелационен стил : Традиционален производ Тип : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има линија на брегот со згради во далечина. Пол Сигац беше француски нео-импресионистички сликар. Тој пловеше околу бреговите на Европа, сликајќи ги пејзажите со кои се соочи. Тој, исто така, наслика серија акварели на француските пристаништа во подоцнежните години. Signac експериментираше со разни медиуми. Како и маслени слики и акварели, тој направил грави, литографии и многу скици со пенкало и мастило составени од мали, макотрпни точки. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. линија на брегот со згради во далечина.

Најдобри понуди

Бостон Ангелика Дијамант Решетки Памук Област Килим, Портокал, 2 '6 4' Обновено
Бостон Ангелика Дијамант Решетки Памук Област Килим, Портокал, 2 '6 4'

Бостон Килим Колекција Чист Памук Рамен Ткаат Површина Килими Бостонската Колекција од 100% чисти памучн

DEN 2.33
Куќа На Змејот-Pos Еден Лист Ѕид Постер, 14.725 22.375 Врамени Обновено
Куќа На Змејот-Pos Еден Лист Ѕид Постер, 14.725 22.375 Врамени

Оваа Трендови Меѓународна Куќа На ЗмејотPos Еден Лист Ѕид Постер е дизајниран со висок квалитет, разнобо�

DEN 159.84
Стерлинг Сребрена Полиран Злато-Плоча Бран Прстен Обновено
Стерлинг Сребрена Полиран Злато-Плоча Бран Прстен

Прекрасен, реден бран прстен кој е задолжителен за секоја колекција Овој прстен е внимателно изработен

DEN 3488.00
Женски Секвин Рици Сјајна Флапер Костим Обновено
Женски Секвин Рици Сјајна Флапер Костим

Зачекорете во Овој Костим За Рици Сјајна Флапер За Возрасни И покажете им на сите момци и дами долу во сп

DEN 2.33
Момени Маја 5'3 7'6 Современ Килим Во Сино Обновено
Момени Маја 5'3 7'6 Современ Килим Во Сино

Колекцијата Маја го поканува чувството на допир со пријатна 2 " висина на купот Инспирирани Од Мароканск

DEN 582.24
Белата Марка Женски Атлетски Руно Џогер Панталони Обновено
Белата Марка Женски Атлетски Руно Џогер Панталони

Белата Марка Женските Панталони за Џогер од Руно се одлични за да останат топли, пријатни и стилски Диза

DEN 1.67
Простор Брег На Духови До Брег - Групен Ѕиден Постер Со Дрвена Магнетна Рамка, 22.375 34 Обновено
Простор Брег На Духови До Брег - Групен Ѕиден Постер Со Дрвена Магнетна Рамка, 22.375 34

Овој Тренд Меѓународен Простор Дух Брег На Брегот Група Ѕид Постер е дизајниран со висок квалитет, разн

DEN 303.84
Боксер Среќни Празници Бела Кујна Пешкир Сет На Обновено
Боксер Среќни Празници Бела Кујна Пешкир Сет На

Бела Кујна Пешкир Сет на 2 кој раса специфични боксер уметнички дела Прославете Го Божиќ со Оваа Божиќна

DEN 335.84
Женски Луксузен Синџир Рака Мод Тесни Правоаголни Шик Очила За Сонце Црно Злато Црно Обновено
Женски Луксузен Синџир Рака Мод Тесни Правоаголни Шик Очила За Сонце Црно Злато Црно

Ретро инспириран пар мод правоаголни очила за сонце со луксузен трендовски пресврт Овие тенки правоаго

DEN 239.84
Лав Бренд Роден ГРАД САД Предиво-Сиракуза Портокал, Мултипак од 6 Обновено
Лав Бренд Роден ГРАД САД Предиво-Сиракуза Портокал, Мултипак од 6

ЛАВ БРЕНДРоден ГРАД САД Предиво Ова буци предиво е совршено за плетење, капчиња и изработка Направете п�

DEN 0.67
Денот На Свети Патрик Ирски Леприкон Топ Шапка Коса Клип Костим Додаток Обновено
Денот На Свети Патрик Ирски Леприкон Топ Шапка Коса Клип Костим Додаток

Овие леприконски шапки за коса се прилично кул! Совршен за возрасни и деца за Денот на Свети Патрик! Овие

DEN 3.00
Крузер Бонбони Рад Лице Кокос Велосипед Носителот Пијалок Обновено
Крузер Бонбони Рад Лице Кокос Велосипед Носителот Пијалок

Ова е најуникатниот држач за пијалоци што некогаш сте го виделе! Рачно изработен од вистински кокос, лес

DEN 207.84
Нурисон Подобрување Морнарица Област Килим ен 2 '6 8' Обновено
Нурисон Подобрување Морнарица Област Килим ен 2 '6 8'

Овој тепих за подобрување на областа ве поканува да одите мајчин со модерен риф на апстрактна племенска

DEN 1954.72
Мармонт Хил Канис Врамени Сликарство Уметност Печатење Обновено
Мармонт Хил Канис Врамени Сликарство Уметност Печатење

Ова Сликарско Печатење Во Рамка На Канис е врвен квалитет На печатење На Giclee на архивска хартија со висо

DEN 1.00