Трговска марка ликовна уметност „Дрвеница на Херон“ платно уметност од Мајк Хјуз

Трговска марка ликовна уметност „Дрвеница на Херон“ платно уметност од Мајк Хјуз

DEN 0.33

Обновено

Во магацинот.

Уметник : Мајк Хјухесубјект : животни Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има херој над бела позадина. Истакнати бои : Бела, зелена, Тан Мајк е наградуван уметник и илустратор на наградата со седиште во Велика Британија. Работата во различни медиуми Мајк произведува најразлични уметнички дела од светло чисти современи парчиња до повеќе традиционални слики од диви животни. Клиенти вклучуваат БиБиСи, Американскиот музеј за природна историја плус многу организации за диви животни и конзервации. Мајк е член на потпис на уметници за зачувување и има продадено оригинални уметнички дела низ цела Европа и САД. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мајк е наградуван уметник и илустратор на наградуван животински свет со седиште во Велика Британија. Работата во различни медиуми Мајк произведува најразлични уметнички дела од светло чисти современи парчиња до повеќе традиционални слики од диви животни. Клиенти вклучуваат БиБиСи, Американскиот музеј за природна историја плус многу организации за диви животни и конзервации. Мајк е член на потпис на уметници за зачувување и има продадено оригинални уметнички дела низ цела Европа и САД. - Херон над бела позадина.

Најдобри понуди

Куќа На Плажа Киаран Југозападен Внатрешен Надворешен Тепих Аква Крем, 4' 6' Обновено
Куќа На Плажа Киаран Југозападен Внатрешен Надворешен Тепих Аква Крем, 4' 6'

Продавница Safavieh на Заштедете Пари Живеат Подобро.Колекција На Теписи За Куќа на плажа Затворен Надворе

DEN 1277.60
Лак За Нокти, Богати Девојки И По-Момчиња, 0. Фл Оз Обновено
Лак За Нокти, Богати Девојки И По-Момчиња, 0. Фл Оз

Трансформирајте го вашиот изглед СО ОПИ лак За Нокти Кај Богати Девојки И ПоМомчиња Оваа прекрасна, бог�

DEN 150.40
Кејп Код Виктор Плетенка Геометриска Област Килим, 3 '5', Природна Слонова Коска Обновено
Кејп Код Виктор Плетенка Геометриска Област Килим, 3 '5', Природна Слонова Коска

Кејп Код Колекција Килим Природно Мек Сисал, Јута за тешко отстранливи дамки, се препорачува професиона

DEN 551.68
Кроче Супермен 3Д Часовник ЗА ДВИЖЕЊЕ Обновено
Кроче Супермен 3Д Часовник ЗА ДВИЖЕЊЕ

Овој Супермен 3Д Часовник за Движење знае колку е часотвреме на акција! 3Д рацете и нозете се движат напр�

DEN 799.52
Марвел Спајдермен Делукс Веб Граплер Спајдермен Акција Фигура Обновено
Марвел Спајдермен Делукс Веб Граплер Спајдермен Акција Фигура

ВебГраплер на Спајдермен е моќно оружје во борбата против злото и негативците насекаде! Замав во возбуд

DEN 351.84
Марвел Доктор Чудно во Мултиверзумот На Лудило-Официјален Еден Лист Ѕид Постер Со Магнетна Рамка, 22.375 34 Обновено
Аирхед Злобен Неолит 50-Фунти Розова Младинска Елек За Спасување Јакна Обновено
Аирхед Злобен Неолит 50-Фунти Розова Младинска Елек За Спасување Јакна

Стилскиот елек за живот е важен на водата, но злобниот елек за безбеден живот е клучен Овој Воздушен Зол

DEN 431.84
Цревото за грејач Одговара изберете: 1992-ФОРД КРУНА ВИКТОРИЈА, 1992-МЕРКУР ГРАНД МАРКИЗ Обновено
Цревото за грејач Одговара изберете: 1992-ФОРД КРУНА ВИКТОРИЈА, 1992-МЕРКУР ГРАНД МАРКИЗ

Гејтс Мали I D Обликувано Црево За Течноста за Ладење е фабрички обликувано црево во стилот НА OEM за да од�

DEN 0.67
Екена Милворк 3В 3 4Д 10 Ж Мал Хадсон Акантус Вуд Корбел, Цреша Обновено
Екена Милворк 3В 3 4Д 10 Ж Мал Хадсон Акантус Вуд Корбел, Цреша

Прекрасните дрвени загради и корбели се совршен избор за давање детали или поддршка на работни површин�

DEN 1020.48
Трговска Марка Ликовна Уметност Мала Цветна Вазна 6 Платнена Уметност Од Пабло Estебан Обновено
Трговска Марка Ликовна Уметност Мала Цветна Вазна 6 Платнена Уметност Од Пабло Estебан

Уметник : Паблоebебансубјект : Цветен Стил : Еклектичен Тип На Производ : Уметност На Платно Завиткана Во �

DEN 583.84
Г ТЕХНОЛОГИЈА 1ЕТ 106.1 ЦБ МАТ ЦРНО ТРКАЛО Обновено
Г ТЕХНОЛОГИЈА 1ЕТ 106.1 ЦБ МАТ ЦРНО ТРКАЛО

ГОРИВО D670 ТЕХНИКА 17 X9 5 X127 1 ET 106.1 CB МАТ ЦРНО ТРКАЛО Гориво D670 ТЕХНИКА 17 X9 5 X127 1 ET 106.1 CB МАТ ЦРНО ТРКАЛО...

DEN 0.67
Ge, Плус Злато 500W, Еко Режим, Напојување 200-GE-0500-V1 Обновено
Ge, Плус Злато 500W, Еко Режим, Напојување 200-GE-0500-V1

ЕВГА 500 GE, 80 Плус Злато 500 W, Еко Режим, Напојување 200GE0500V1 80 Плус Злато сертифицирано, со 90% ефикасност или п�

DEN 2079.84
Мармонт Хил Полноќ Цути Платно Ѕид Уметност Обновено
Мармонт Хил Полноќ Цути Платно Ѕид Уметност

Внесете цветни цветни фигури во вашиот простор без дополнително одржување Овој сликарски принт содржи

DEN 2.67
Вар Игрива Комбо Подготвени Букви Обновено
Вар Игрива Комбо Подготвени Букви

Живи писма, неограничени можности! Удобен, еднократно и лесен за употреба Одлично за студентски работни

DEN 319.84
Детската Соба Од Стипел Стрип Меур Супер Херој Правила Испружени Платно Ѕид Уметност, 1. 40 Обновено
Детската Соба Од Стипел Стрип Меур Супер Херој Правила Испружени Платно Ѕид Уметност, 1. 40

Нашето испружено платно е создадено само со највисоки стандарди Печатиме со висококвалитетни мастила �

DEN 0.33
Забава Експрес Партија Мулти - Боја Хартија Подарок Кутии, 6.25 3.5 Обновено
Забава Експрес Партија Мулти - Боја Хартија Подарок Кутии, 6.25 3.5

Забава Експрес е водечки снабдувач НА б2б играчки, новини, подароци и премии.Нашите производи се движат �

DEN 255.84
Кето Фабрика Цимет Ролни Микс, Оз Обновено
Кето Фабрика Цимет Ролни Микс, Оз

МЕШАВИНА ОД РОЛНИ ЦИМЕТ, ~9 ПОРЦИИ : Нашата Мешавина Од Ролни Од 7 Мл (199 гр) цимет обезбедува вкусни и меки �

DEN 94.72
Сонце Нула Брант Таб Топ Заштеда На Енергија Прозорец Завеса Панел, 40 x63 Обновено
Сонце Нула Брант Таб Топ Заштеда На Енергија Прозорец Завеса Панел, 40 x63

Сонце Нула Брант Завеса Панел во чаеви внесете модерна софистицираност во секој простор за живеење Опр�

DEN 1.00
Малку Фо Кукла, Фолкманис Бренд, Унисекс Обновено
Малку Фо Кукла, Фолкманис Бренд, Унисекс

Фолкманис Малите Кукли се особено со големина за деца и го имаат истото внимание на деталите што сте ги �

DEN 2799.84
Модвеј Марина Надворешен Двор Тиково Сет, Повеќе Бои Обновено
Модвеј Марина Надворешен Двор Тиково Сет, Повеќе Бои

Пристаништето вашите најголеми очекувања со овој луксузен солидна тиково дрво отворено во собата Мари�

DEN 13584.00
Примарен Сребрен Стерлинг Сребрен Чаден Кварц обложен Со Родиум И Дијамантски Прстен Обновено
Примарен Сребрен Стерлинг Сребрен Чаден Кварц обложен Со Родиум И Дијамантски Прстен

Деликатно изработен од сребро обложено со родиум овој прекрасен гранат прстен сигурно ќе додаде боја н�

DEN 1.33