Средновековни Дебели Полни Ракави Со Половина Должина Гамбесон Акетон Јакна Оклоп, Памучна Ткаенина, Кафеава-Мала

Средновековни Дебели Полни Ракави Со Половина Должина Гамбесон Акетон Јакна Оклоп, Памучна Ткаенина, Кафеава-Мала

DEN 495.84

Обновено

Во магацинот.

СРЕДНОВЕКОВНИТЕ обезбедува широк спектар сопствени големина, бои, шема, различни ткаенини како волнена, памук, Лен, Кожа или сите во комбинација со различни баласт /перница како стандард Соодветна Поместена вооружување Gambeson/Aketon сакаат да носат под челична плоча или синџир пошта Armor.It може да се користи како подарок за роденден или годишнина за поединци заинтересирани за стрелаштво, Оклоп итн. ВРАЌАЊЕ на кутии различни, и може да биде на пример остатоци ткаенина лист или Памук Лист Или Памук Мешавина во текот на 14 век, илустрациите обично покажуваат копчиња или врвки напред. Вооружен дублет (исто така наречен акетон) што се носи под оклоп, особено оклоп на плочи од петнаесеттиот и Шеснаесеттиот век Во Европа, содржи вооружени точки за прицврстување на плочи.ВИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА СРЕДНОВЕКОВНИТЕ !! Големина На Палтото Гамбесон (Мала : - Градите-38 "Должина Од Рамо-33 Ракав-22"). ● НАЈДОБРО ВКЛОПУВАЊЕ : Погледнете ја табелата со големини за да пронајдете совршен Фитинг Гамбесонски Капут за себе. `+ СОПСТВЕН ДИЗАЈН : ние нудиме прилагодување во големина, дизајн, Материјали, дебелина на бои, баласт, копче, врвки или други аспекти само преку трговски нарачки. ● МАТЕРИЈАЛ : палтото Гамбесон е изработено од висококвалитетни памучни ткаенини. Има сурови памучни влошки и памучна постелнина за дополнителна удобност, дишење и издржливост. Мода : овој капут комбинира Средновековен, Готски, Ренесансен СТИЛ НА ШКАО Или Хема. Може да се пофали со цврсти бои и е совршен за спарување со хеланки, верижна пошта, Оклоп од Чинии и костими за заштита на телото.

Најдобри понуди

Fpqtro Топ Жените Мода Плус Големина Дозвола Под Мода Жените Лето Круг-Вратот Краток Ракав Секси Врвот Блуза Обновено
Хоксмл Овој Божиќ со Нашите Трендовски Блузи И Кошули Дозвола Обновено
Хоксмл Овој Божиќ со Нашите Трендовски Блузи И Кошули Дозвола

Карактеристики : Смешни врвови за печатење, долги ракави, дизајн на моден врат.Материјал : Полиестерски �

DEN 143.84
Аудио исп56бк Нурне Водоотпорен Стерео Бумбо-Црна Обновено
Аудио исп56бк Нурне Водоотпорен Стерео Бумбо-Црна

Нурнете, Црно, MFG# i SP56 BK, IPX7 водоотпорен бумбокс, гумен дизајн, двоен двигател со целосен опсег, пасивен ра

DEN 671.20
[БРЕНД Фабрика ]Жени Долги Ракави Спортски Компресија Маица Брзо-Сува Салата Јога Трчање Блузи Маица 9282 Обновено
Дуксери За Жени Со Патент Дуксери Со Преголем Принт Со Џеб Долги Ракави Есенски Јакни Обновено
Дуксери За Жени Со Патент Дуксери Со Преголем Принт Со Џеб Долги Ракави Есенски Јакни

Големина : S Биста : 110cm / 43.31" ракав : 64cm / 25.20" Должина : 70cm / 27.56" Големина : M Биста : 116cm / 45.67" Ракав : 65.5 cm / 25.79" До

DEN 399.84
Добредојдовте Лејдибуг и Дази, Отворено градинарско знаме 12,5 18 Обновено
Добредојдовте Лејдибуг и Дази, Отворено градинарско знаме 12,5 18

Ова прекрасно знаме за добредојде ќе биде совршен додаток на вашиот пролетен декор Цветниот дизајн има

DEN 157.76
Бон Патување Менс Банана Крем Жолта Графичка Маичка-Дизајн Од Луѓе Л Обновено
Бон Патување Менс Банана Крем Жолта Графичка Маичка-Дизајн Од Луѓе Л

Бон Патување е пријатна памучна маица со прстен, дизајнирана од касе за Дизајн од Луѓе Земете ја оваа ма�

DEN 3.33
Ove Decors Tampa In. L in. W in. H агол комплет за туширање со пивот без рамка за туширање во хром и тава за туширање Обновено
Јакна за превртување на женското руно со голема студ со аспиратор Обновено
Јакна за превртување на женското руно со голема студ со аспиратор

Јакната со голема ладна женска руно со аспиратор ќе ве завитка во пријатна топлина Изработено во меко, г

DEN 524.80
Тојела Цвет Едноставен Леопард Печати Целосно печатени Телефон Случај U Iphone12pro Макс Обновено
Тојела Цвет Едноставен Леопард Печати Целосно печатени Телефон Случај U Iphone12pro Макс

Информации за производот : Точка Бр : Воздушно перниче против паѓање насликани мобилен телефон случај п�

DEN 191.84
Skechers Work Men's Burgin - Tarlac Steel Toe Toe Coots - широко достапни Обновено
Skechers Work Men's Burgin - Tarlac Steel Toe Toe Coots - широко достапни

Опкружете се со удобност, стил и заштита што ги носите Skechers работат опуштено вклопување ? : Бургин Тарла�

DEN 0.33
Пиштол Политика Обновено
Пиштол Политика

2015 ослободување од ветеранот рапер Париз се враќа на местото На настанот со одмазда со Пиштол Политика,

DEN 255.68
Палрам-Канопија Стаклена Градина Сенка Крпа Комплет-8.5 ' 7.5 ' - Зелена Обновено
Палрам-Канопија Стаклена Градина Сенка Крпа Комплет-8.5 ' 7.5 ' - Зелена

Крпата за Сенка доаѓа во комплет со едно парче од 8,5 на 7,5 стапки од 30% крпа за сенка и клипови во внатрешн�

DEN 3.33
Rrhss Женски Кошули Со Кратки Ракави V Вратот Јака Копче Надолу Кошула Врвови Со Џебови Обновено
Rrhss Женски Кошули Со Кратки Ракави V Вратот Јака Копче Надолу Кошула Врвови Со Џебови

Добредојдовте на rrhss!Убаво поминете со Овие Женски Кошули Со Копчиња! Лен, Памук Затворање на копчето...

DEN 281.76
Капезио Тим Основи Тенк Трико-Девојки Обновено
Капезио Тим Основи Тенк Трико-Девојки

Трико Од Резервоарот може да се носи традиционално со хулахопки или под завиткани здолништа и хеланки О

DEN 239.84
Единствени поволни цени, женски плус кимоно раглан ракави го уништија врвот на предната блуза Обновено
Единствени поволни цени, женски плус кимоно раглан ракави го уништија врвот на предната блуза

Одете на лесен шик изглед во овој врвен врвен ракав Кимоно, кој е предодреден да стане ваш нов омилен оде

DEN 3.00
Потпис од Леви Штраус и Ко. Обновено
Потпис од Леви Штраус и Ко.

Потпис од Levi Strauss & Co Women'sенски модерни фармерки со директно вклопување се направени од премиум супер ист

DEN 1.00
Ахгли Компанија Внатрешен Плоштад Со Дезен Бебе Розова Површина Килими, 6 ' Плоштад Обновено
Ахгли Компанија Внатрешен Плоштад Со Дезен Бебе Розова Површина Килими, 6 ' Плоштад

Ахгли Компанија Затворен Плоштад Шарени Бебе Розова Област Килими, 6 ' Плоштад Дизајниран да издржи секо

DEN 1185.28
Мое дете на Картер Бебе и дете Момци Дино Пижами, 2-парчиња, големини 12м-5Т Обновено
Мое дете на Картер Бебе и дете Момци Дино Пижами, 2-парчиња, големини 12м-5Т

Овие симпатични момчиња за новороденчиња и мали деца Греј и зелена диносаурус пижами со памучен врв и р�

DEN 169.28
Елегантно Осветлување Максимум 12 Светлината Спектри Кристал Флеш Планината Обновено
Елегантно Осветлување Максимум 12 Светлината Спектри Кристал Флеш Планината

Уникатниот дизајн На колекцијата Максима инспирира поставување на секоја просторија Блескави спектак�

DEN 742.56