Cartissi 'Pink Blocks II' Canvas Art

Cartissi 'Pink Blocks II' Canvas Art

DEN 2239.84

Обновено

Во магацинот.

Уметник : Cartissi Предмет : Abstract Style : Modern & Modern and Moderniver Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има апстрактна студија за форма и боја. Истакнати бои : розова, црна, светло сина, зелена, црвена, бела, сина, винска светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Cartissi 'Pink Blocks II' Canvas Art.

Најдобри понуди

Превенција Уста Болно оз, Исплакнете Ја Устата. Олеснување На Болки Во Устата. Нане Вкус Обновено
Превенција Уста Болно оз, Исплакнете Ја Устата. Олеснување На Болки Во Устата. Нане Вкус

Превенција Превенција Уста Болно 16 Мл Исплакнете Ја Устата Олеснување На Болки Во Устата Промовира Заз�

DEN 1.33
зттд шминка сјај за усни дијамантски сјај за усни во кутија Обновено
зттд шминка сјај за усни дијамантски сјај за усни во кутија

Шминка Сјај За Усни Дијамантски Сјај За Усни Поставена Кутија Функција : пбренд нов, Моден Дизајн и висо�

DEN 124.16
Акварел Една Апстрактни Шарени Површина Килим, Слонова Коска Фуксија, 2 '7 5' Обновено
Акварел Една Апстрактни Шарени Површина Килим, Слонова Коска Фуксија, 2 '7 5'

Продавница Safavieh на Заштедете Пари Живеат Подобро.Колекцијата на теписи Со акварел Во Средината на Веко

DEN 2.00
Мебел Со целосен Сјај повеќеслоен лак и Почист Обновено
Мебел Со целосен Сјај повеќеслоен лак и Почист

Средство за чистење на повеќе површини, лак и отстранувач на прашина за мебел, работни површини, винил, д

DEN 2.33
CA08FBS Боја Faceplates ЗА CX Обновено
CA08FBS Боја Faceplates ЗА CX

Им овозможува на корисниците да ја менуваат бојата на камерата Доаѓа со алатка за предна плоча за лесн�

DEN 3.33
Елен Елени Машки Гринпоинт Амортизиран Мокасин Обновено
Елен Елени Машки Гринпоинт Амортизиран Мокасин

Забавниот детал на прстите му дава модерен пресврт на овој класичен лизгање На Гринпоинт Од Елени...

DEN 2.33
Јога Никне Бебе Момче Со Качулка Руно Комбинезони 2пк, Шума, 12 Месеци Обновено
Јога Никне Бебе Момче Со Качулка Руно Комбинезони 2пк, Шума, 12 Месеци

Јога Никне руно комбинезони се совршени за студени дневни излегувања! Нашите комбинезони со патент доа�

DEN 223.84
Ахгли Компанија Внатрешен Плоштад Со Дезен Темно Бронзено Кафеава Површина Килими, 6 ' Плоштад Обновено
Луверн Камион Опрема L57-во. Овални Чекори За Форд Ф-Супер Должност Обновено
Луверн Камион Опрема L57-во. Овални Чекори За Форд Ф-Супер Должност

Карактеристика6 алуминиумска конструкција на силни, лесни и ' рѓаслободните чекори се закачуваат со зав

DEN 2.67
Шопинг, Јун Злато Украсено Дрво Врамено Со Двојно Матирање Музејски Уметнички Принт Со Наслов-Божур Обновено
Шопинг, Јун Злато Украсено Дрво Врамено Со Двојно Матирање Музејски Уметнички Принт Со Наслов-Божур

Јун Шопинг претставува прекрасно Златно Украсено Дрво 23х32 Врамено со Двоен Ѕиден Уметнички дел, со насл

DEN 2263.52