Г Ракавици Отпорни На Сечење-Х-Голема, Црна Бела Виолетова

Г Ракавици Отпорни На Сечење-Х-Голема, Црна Бела Виолетова

DEN 558.08

Обновено

Во магацинот.

АНСИ Ниво 3 / EN388 Ниво 3 Отпорност на Сечење; CPPT = 1150 грама ткаенина за дишење (UHMWPE влакна) ја подобрува удобноста и ракавиците имаат флексибилна дланка со точки за одличен стисок овие заштитни ракавици отпорни на сечење имаат заострена обвивка на врвовите на прстите за дополнителна умешност ракавиците се сиви и црни, со виолетови врвови на прстите и имаат зашиена ознака, Што ГО НАМАЛУВА ризикот ОД ЛУПЕЊЕ НА ЕТИКЕТАТА за време На Употребата Виолетов нитрил* ниво 3 отпорен на сечење. Кленгард Личната Заштитна Опрема (ППЕ) овозможува наместо да инхибира - овозможувајќи максимална продуктивност и безбедност за вас и вашите вработени. Помогнете му на вашиот тим да биде заштитен Со Кленгуард Г60 Пурпурни Нитрилни Ракавици Отпорни на Сечење. Овие најпродавани заштитни ракавици нудат ANSI Ниво 3 / EN388 Ниво 3 Отпорност на Сечење и CPPT = 1150 грама, така што вие и вашите вработени можете да ги користите со доверба. Овие амбидекстрозни виолетови нитрилни ракавици се направени од полиетиленски влакна со ултра висока молекуларна тежина (UHMWPE), што ја подобрува дишењето и удобноста. Плус, точките на дланката го подобруваат зафатот. Тие обезбедуваат сигурна заштита за задачата што ја имате, како што се инсталација на винилна обвивка, метално склопување, ракување со стакло, склопување на мали делови, ракување со опрема ЗА КЛИМАТИЗАЦИЈА и работа што вклучува лим. Овие нитрилни ракавици отпорни на сечење се дизајнирани со генијалност, така што знаете дека им ги давате на вашите вработени најдобрите алатки со кои ќе ја завршат својата работа. Тешко е да се направи вистинскиот избор За Лична Заштита. Изведете со разлика со Лична Заштитна Опрема Кленгард (ППЕ).

Најдобри понуди

4.75 Розова Бонбони Сјај Завеса Украс 4 Торба Обновено
4.75 Розова Бонбони Сјај Завеса Украс 4 Торба

Викерман 4.75 " Розова Бонбони Сјајот Завеса Украс 4 / Торба Овие орнаменти имаат бонбони со сјајни акценти

DEN 0.33
Ткаен сет со двојно четкано микрофибер Обновено
Ткаен сет со двојно четкано микрофибер

100 процентната ткаенина од микрофибер е совршено решение за луксузна и достапна постелнина...

DEN 1.33
Алвантор Во Куклен Театар За Деца Унисекс Обновено
Алвантор Во Куклен Театар За Деца Унисекс

МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН ЦЕНТАР ЗА АКТИВНОСТ : Децата можат да уживаат во некоја драматична игра користејќи р�

DEN 2.33
Делта Рп 1. Гпм Универзал 5 Широк Мултифункционален Туш Глава-Месинг Обновено
Делта Рп 1. Гпм Универзал 5 Широк Мултифункционален Туш Глава-Месинг

Карактеристики на Главата за Туширање делта РП43381 : Покриена под ограничената доживотна славина на Делт

DEN 0.67
Трговска марка ликовна уметност „Висока Виндоус III“ платно уметност од Сју Шлабах Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Висока Виндоус III“ платно уметност од Сју Шлабах

Уметник : Сју Шлабахсубјект : Апстракт Стил : Модерен производ Тип на средба век : Вежба за платно, обвитк�

DEN 1530.08
Велосипедска забава двојна боја велосипед рамка светло зелена сина боја Обновено
Велосипедска забава двојна боја велосипед рамка светло зелена сина боја

Направете го вашето бегство на забавната сцена со нашата забава за велосипедска забава...

DEN 191.52
Облека за момчиња и со натпревари за момчиња на Garanimals Baby и Toddler Boys, Kid-Pack, 14-парчиња, големини 12 милиони-5T Обновено
Дома Калахари quакард Сребрена зебра Комфортер сет, крал, сива боја Обновено
Дома Калахари quакард Сребрена зебра Комфортер сет, крал, сива боја

Класичните отпечатоци од животни добиваат елегантно ажурирање на VCNY Home Kalahari Jacquard Silver Animal Print Comforter Set...

DEN 0.33
Wippette Baby Baby Boys Sherpa Bear Costume Hoodie Обновено
Wippette Baby Baby Boys Sherpa Bear Costume Hoodie

Тој сигурно ќе ги стопи срцата во овој костум на костуми од шерпа мечка од Випет! Изработено во топло рун

DEN 527.20
Мебел на Америка, тркачки автомобил, инспириран метален двоен кревет, розова Обновено
Мебел на Америка, тркачки автомобил, инспириран метален двоен кревет, розова

Метална трка со кревети инспирирани од автомобили, фраметотон шарени кожени тапацирани пластични трка�

DEN 2.33
Пил кожа сите во една торбичка за голф Обновено
Пил кожа сите во една торбичка за голф

Заден џеб на прозорецот за картички со резултати со слот за моливи Предни држачи за мета и џеб Главен па�

DEN 3.00
Hotешки тркала Halo Scorpion MBT возило Обновено
Hotешки тркала Halo Scorpion MBT возило

Hotените тркала го слават светот на забава со реплики од 1 : 64 скала на популарни возила од имоти како Бетм�

DEN 0.33
Трговска марка ликовна уметност Мемфис tn Skyline White Canvas Art by Michael Tompsett, White Matte, црна рамка Обновено
Трговска марка ликовна уметност Мемфис tn Skyline White Canvas Art by Michael Tompsett, White Matte, црна рамка

Тема : Maps Style : Современа Производ Тип : Црна рамка, бела матка, акрилна трговска марка ликовна уметност „�

DEN 879.84
Sofia Jeansенски женски Софија слаби средни фармерки на глуждот Обновено
Sofia Jeansенски женски Софија слаби средни фармерки на глуждот

Преработете го вашиот изглед во Sofia MidRise Skinny Flys Flys Flash од фармерките на Софија од Софија Вергара...

DEN 2.67
Ада дома декориран мебел бела дорис модерна биро Обновено
Ада дома декориран мебел бела дорис модерна биро

Табелите за конзола за потпирање се сите бес Оваа биро ја обезбедува функционалноста за заштеда на прос

DEN 0.67
Рамен црн циркониумски прстен со симбол со мелен облик Обновено
Рамен црн циркониумски прстен со симбол со мелен облик

Овој црн циркониум, значаен ирски прстен Кладаг е отпорен на абење, издржлив, отпорен на гребење и хипоа�

DEN 2.67
Момци и девојки на Марди Грас Детлер Марди Грас вид дете маица со кратки ракави, 2Т-5Т Обновено
Момци и девојки на Марди Грас Детлер Марди Грас вид дете маица со кратки ракави, 2Т-5Т

Прославете ја во оваа симпатична маица Марди Грас, во која има забавни графики на Марди Грас за вашето м�

DEN 311.84