Уникатни договори за бременост на жените за бременост Антипартална абдоминална поддршка за грб xxl

Уникатни договори за бременост на жените за бременост Антипартална абдоминална поддршка за грб xxl

DEN 215.84

Обновено

Во магацинот.

Мека и дише, удобно е да се носи породилното. Обезбедување нежна компресија во абдоминалната област. Завртка на стомакот што ја поддржува вишокот на тежина на бременоста за да спречи ефикасно затегнување на грбот со намалување на притисокот на 'рбетот. Shaper појас, мек и дишечки материјал, контрола на фирмата од 360 степени врз стомакот. Лесно да се облече и целосно прилагодливо за да се прилагоди на вашиот раст на стомакот во текот на бременоста. Можете да го затегнете онолку колку што сакате заради затворањето на јамката на куката ви помага лесно да ја носите оваа лента за стомакот. Одлична лента за стомакот за антипартал. Хигроскопски, дишење и лесен, можете да го носите долго време што сакате. Белешка : Ве молиме, дозволете грешка од 1-3 см поради мерење на раката. Предлог со големина : Големината S се вклопува за 72-97cm/ 28.3-38,2 инчи помал абдомен. Големината М се вклопува за 76-101см/ 29,9-39,8 инчи помал абдомен. Големината L се вклопува за 81-106см/ 31.9-41,7 инчи помал абдомен. Големината XL се вклопува за 88-113см/ 34,6-44,5 инчи помал абдомен. Големината XXL се вклопува за 94-119cm/ 37.0-46,8 инчи помал абдомен. Употреба : Завиткајте ја прицврстувањето на абдоминалниот лифт околу половината. Поставете ја подлогата така што е центрирана и под абдоменот. Прикачете го ременот на подлогата и повлечете ги двете еластични страни сè до посакуваната напнатост и закачете го затворањето на абдоминалната подлога. За да помогнете да ја задржите поддршката на место и да останете да се лизгате надолу, да ја истегнете горната лента над стомакот и да се закачите на спротивната страна за уште поголем лифт и поддршка, со поддршка, лежете на грб со колена нагоре. Белешка : Упатствата за носење ве молиме погледнете на сликата. Единствени договори за жени бременост Бенд Антепартална абдоминална поддршка за грб XXL материјал : најлон, спандекс. Бенд за поддршка на породилно стомакот. Достапна големина : S, M, L, XL, XXL. Помогнете да се намали болката во грбот и карлицата. Поддржете го долниот дел на грбот и абдоменот за време на бременоста. Еластичниот опсег обезбедува нежна компресија за време на активности.

Најдобри понуди

Грејсон Социјални жени и женски плус пулвер со долг ракав и сет за спиење со шорцеви, 2-парчиња Обновено
Дизајн на „Античка илустрација на птици“, традиционална метална wallидна уметност - диск од 36 Обновено
Дизајн на „Античка илустрација на птици“, традиционална метална wallидна уметност - диск од 36

Исклучителен дизајн што носи убавина во вашиот дом и канцеларија, оваа метална wallидна уметност во црн к�

DEN 160.00
DesignArt 'Blue Poppies Cottage Flowers I' wallиден часовник на фармата Обновено
DesignArt 'Blue Poppies Cottage Flowers I' wallиден часовник на фармата

Исклучителен дизајн што носи убавина во вашиот дом и канцеларија, овој wallиден часовник со сини фарми се

DEN 2.00
Тројер патека Болоња, дели исечена Обновено
Тројер патека Болоња, дели исечена

Тројер Траил Болоња, Дели Слице е омилен во средно западен Рецептот е создаден во 1912 година и е направен

DEN 1.00
Краток ракав на Сен Ева, кратки ракави, долги панталони и шорцеви, 3-парчиња PJ сет, големини 4-16 Обновено
Краток ракав на Сен Ева, кратки ракави, долги панталони и шорцеви, 3-парчиња PJ сет, големини 4-16

Проверете го овој прекрасен, акционен трипарчен PJ сет од Света Ева! Одликувајќи се со краток ракав, пант�

DEN 271.68
Класична репродукција на Кока Кола, модел 901002 Обновено
Класична репродукција на Кока Кола, модел 901002

Класичната репродукција на Coca Cola Colauler, Model# 901002, го содржи класичниот дизајн на Кока Кола во надворешност

DEN 2559.84
С. Поло Асн. Машка и голема машка панталона Обновено
С. Поло Асн. Машка и голема машка панталона

Никогаш нема да најдете повеќе разноврсно решение за секојдневно носење отколку карго пан Со дарежлива

DEN 3.00
Брзи суви стебла за пливање на момчињата за чудо нација со еластична половината, UPF 50+, големини 4- & хаски Обновено
Уникатни поговори за женски елегантен сатен сатен А-линија V вратот фустан со кошула Обновено
Уникатни поговори за женски елегантен сатен сатен А-линија V вратот фустан со кошула

Овој ласкав фустан е направен од мазен сатен за покачено чувство со V врат и копче на манжетните за прили

DEN 655.84
Волк Ден Танкини костим за капење Обновено
Волк Ден Танкини костим за капење

Девојки за капење со полиња со поли спандекс за супериорна удобност и револуција во слободен стил на ра�

DEN 559.84
Лиценциран за девојки за спиење 1-ПЦ Обновено
Лиценциран за девојки за спиење 1-ПЦ

Есен и зима се совршени сезони за да ја срушат во овој вид на спиење со полно тело Мека, микро руно констр

DEN 0.67