Ред Бул Енергетски Пијалок, Без Шеќер, 8. Фл Оз

Ред Бул Енергетски Пијалок, Без Шеќер, 8. Фл Оз

DEN 2.00

Обновено

Во магацинот.

Енергетски Пијалок ред бул, Без Шеќер, 8,4 fl OZ РЕД БУЛ ВИ ДАВА КРИЛЈА Инспириран од функционални пијалоци од Далечниот Исток, Дитрих Матешиц го основал Ред бул во средината на 1980-тите. тој разви нов производ и уникатен маркетинг концепт и го лансираше Енергетскиот Пијалок Ред бул На 1 април 1987 година во Австрија. Родена е сосема нова категорија производи-Енергетски Пијалоци.КОГА Да Се Пие Бикот е ценет ширум светот од врвни спортисти, зафатени професионалци, студенти и патници на долги патувања.ОНА ШТО Е ВНАТРЕ без ШЕЌЕР Секогаш може да ги провери етикетите на конзервите за повеќето ажурирани вредности на состојките на производот. Некои вредности декларирани на етикетите може малку да се разликуваат во зависност од локациите на производство.Кофеин : кофеинот беше широко користен од античките цивилизации. Традиционално се консумира од природни извори како чај, кафе, зрна какао и ореви од кола и се цени за неговите стимулирачки ефекти врз човечкото тело. Витамини од групата б : Витамините се основни микронутриенти кои се потребни за одржување на нормалните функции на телото.Таурин : таурин е аминокиселина, природно се јавува во човечкото тело и присутна во секојдневната исхрана. Тој е вклучен во широк спектар на биолошки процеси.Ацесулфам-Калиум К И Сукралоза : Ацесулфам-Калиум К и Сукралоза се меѓу најтестираните и најкористените замени за шеќер ширум светот. Случај на шест лименки Од 8,4 фл Оз Ред Бул Без Шеќер. Специјалната формула на ред бул Шеќер содржи состојки со висок квалитет : кофеин, Таурин, Некои Витамини од Групата Б, Ацесулфам-Калиум К и сукралоза. Една конзерва Од 8,4 мл Ред бул Без Шеќер содржи 80 мг кофеин, приближно иста количина како и во шолја домашно сварено кафе. Ред бул Енергетските Пијалоци без Шеќер се : Без Пченица, без глутен, без млечни производи, без лактоза, вегетаријанци. Алуминиумските лименки се засекогаш рециклирани, без никаква загуба во квалитетот. Витализира Телото и Умот.®. Секогаш проверувајте ги етикетите на конзервите за повеќето ажурирани вредности на состојките на производот. Некои вредности декларирани на етикетите може малку да се разликуваат во зависност од локациите на производство.

Најдобри понуди

Пијалок за енергетски црвен бик, акаи Бери без шеќер, Флорит Оз, виолетово издание Обновено
Пијалок за енергетски црвен бик, акаи Бери без шеќер, Флорит Оз, виолетово издание

Ред Бул ви дава Вингсин 1987 година, Ред Бул не само што лансираше комплетно нов производ, создаваше сосем�

DEN 175.68
Ред Бул Жолто Издание Тропски Енергетски Пијалок, 8. фл оз, Од Лименки Обновено
Ред Бул Жолто Издание Тропски Енергетски Пијалок, 8. фл оз, Од Лименки

Ред Бул Жолто Издание Тропскиот Енергетски Пијалок ви дава Безнадежност секогаш кога ви се потребни...

DEN 3.33
Ред Бул Оригинален Енергетски Пијалок, Фл Оз, Кт Обновено
Ред Бул Оригинален Енергетски Пијалок, Фл Оз, Кт

Енергетскиот Пијалок на ред бул ви дава Безнадежност секогаш кога ви се потребни Ред бул е лесно газира�

DEN 3.00
Ред Бул Праска Издание Енергетски Пијалок, фл оз, На Лименки Обновено
Ред Бул Праска Издание Енергетски Пијалок, фл оз, На Лименки

Ред бул Праска Издание Енергетскиот Пијалок ви дава Безнадежност секогаш кога ви се потребни Ред бул Пр

DEN 0.33
Енергетски Пијалок ред Бул, фл Оз Може Обновено
Енергетски Пијалок ред Бул, фл Оз Може

Енергетскиот Пијалок на ред бул ви дава Безнадежност секогаш кога ви се потребни Ред бул е лесно газира�

DEN 1.33
Пијалок за енергетски црвен бик, Арктик Бери, 8. Фл Оз Обновено
Пијалок за енергетски црвен бик, Арктик Бери, 8. Фл Оз

Пијалок за енергетски црвен бик, Арктик Бери, 8,4 ФЛ Оз (24 пакет) Ред Бул ви дава крилја Кога да се пие Пијал

DEN 0.33