Sporttek Rain Suit XL XXL морнарица

Sporttek Rain Suit XL XXL морнарица

DEN 2.33

Обновено

Во магацинот.

Костумот за дожд што е отпорен на вода од спортот е совршен за секој ден на фаул време. Јакната и панталоните се изработени од лесна ткаенина отпорна на вода. Јакната има еластична аспиратор и манжетни за совршено вклопување за да ве остави суви. Панталоните исто така имаат еластична лента за половината што го олеснува прилагодувањето. SJK Sporttek Rain Suit XL/XXL морнарица : Јакна и панталони се изработени од лесна ткаенина што може да се дише во вода. Јакната има еластична манжетна за да ги задржи паѓањето на дождот. Панталоните имаат еластична лента за половината што го олеснува прилагодувањето за совршено вклопување.