Зеки Форс Фанк-Ова Е Мојата Сила Фанк Звук-Винил

Зеки Форс Фанк-Ова Е Мојата Сила Фанк Звук-Винил

DEN 2.00

Обновено

Во магацинот.

Ограничена слика диск винил ЛП притискање во смалуваат-завиткани целосна боја картонска јакна (не екран печатени). Зеки Форс Фанк заслужува (и добива) многу почит. Ако не ограбува банки со бејзбол палки и шета по улиците за да се гужваат дебелите мачки, обично можете да го најдете потпрен над грамофоните на валканата валкана дискотека доцна во ноќта. Соблечи го кевлар, спушти ги палките-Зеки Форс фанк доаѓа во мир! Овој пат.. Овој албум со осумнаесет песни составува рани демо снимки и реткости првично вклучени ВО ДИЏЕЈ Кутмахс цитат;Ова Е Звукот На Фанк Форс; мегамикс создаден Во Летото 2009 година. Секоја песна е дигитално ремастерирана за специјалното издание На Ова Е Мојот Фанк Звук. Не го лажирајте фанкот! Ова Е Мојот Фанк Звук (Винил).

Најдобри понуди

Гого Пингвин-Фанфари-Винил Обновено
Гого Пингвин-Фанфари-Винил

Деби албум од 2012 година од експанзивното, брилијантно пијано трио Гого пингвин ги прикажува Пијанистот

DEN 576.00
Вар Срдијал-Чекори До Подобро Вас-Винил Обновено
Вар Срдијал-Чекори До Подобро Вас-Винил

Вар Кордијал, сиднејскиот бенд кој зема огромен интензитет и освои легии обожаватели ширум светот, офиц

DEN 1.33
Брусницата-Ѕвезди [2лп Црн Винил] Обновено
Брусницата-Ѕвезди [2лп Црн Винил]

Двојно винил лп притискање Колекцијата На Најголеми Хитови На Брусницата, со музика од нивното издигну�

DEN 605.92
Слатко Патување - Мала Куќа, Во Тајни Говори, Поларни Еднакви-Винил Обновено
Слатко Патување - Мала Куќа, Во Тајни Говори, Поларни Еднакви-Винил

Опција за покривање Б Ограничено двојно црно, портокалово и црвено обоено винил лп притискање Вклучува

DEN 404.32
Дејвид Боуви-Алабама Песна-Винил Обновено
Дејвид Боуви-Алабама Песна-Винил

ПРВИЧНО објавена во ВЕЛИКА британија НА 15 февруари 1980 ГОДИНА ПЕСНАТА НА АЛАБАМА првично беше напишана к

DEN 0.67
Лутер Алисон - Легендата Никогаш Не Умира Суштински Снимки 1976 - - Винил Обновено
Лутер Алисон - Легендата Никогаш Не Умира Суштински Снимки 1976 - - Винил

Комплетот делукс кутија содржи 10 винилни Лп, четири ДвдА и книга Повели Кутијата поставена прославувај�

DEN 2.00
Рик Каестнер - Музика ЗА Масажа II-Винил Обновено
Рик Каестнер - Музика ЗА Масажа II-Винил

Двојно винил лп притискање во портата ракав Дигитално ремастерирано преиздавање Пет години откако кул�

DEN 646.24
Сем Барон - Молитва За Поле Глушец-Винил Обновено
Сем Барон - Молитва За Поле Глушец-Винил

Ограничено притискање на винил ЛП од 180 гм Винил лп притискање Сем Барон е пејач, текстописец и фронтмен

DEN 308.96
Џими Рани-Посети Париз-Винил Обновено
Џими Рани-Посети Париз-Винил

Посети ПаризЏими Рани од времето Кога Џими Рани ги сними ултракул Посети Париз, тој веќе беше на врвот н

DEN 0.33
Кралот Гизард И Волшебникот За Гуштер-Неагон Бесконечност-Винил Обновено
Кралот Гизард И Волшебникот За Гуштер-Неагон Бесконечност-Винил

Кралот Гизард Нонагон Бесконечност е осмиот студиски албум На Австралискиот психоделичен рок бенд Кин�

DEN 2.00
Секстони - Бек & Повик Мечтаење-Винил [ ] Обновено
Секстони - Бек & Повик Мечтаење-Винил [ ]

Софистициран, убав и маестрално составен, овој 45 е звучно љубовно писмо до доцните 60ти и раните 70ти душа,

DEN 2.67
Различни Уметници - Буда Бар Универзум Различни-Винил Обновено
Различни Уметници - Буда Бар Универзум Различни-Винил

Добредојдовте во волшебниот Универзум На БудаБар Овој комплет кутии со 4 ЦД нуди одличен избор на прете�

DEN 0.33
Ела Фицџералд-Ела Фицџералд Ја Пее Книгата За Песна Кол Портер-Винил Обновено
Ела Фицџералд-Ела Фицџералд Ја Пее Книгата За Песна Кол Портер-Винил

Ограничено тројно 180гм винил лп кутија во собата 60годишнината аудиофил преиздавање На Ела Фицџералд Ја

DEN 2.33
Розвел Универзум-Дојди-Винил [ ] Обновено
Розвел Универзум-Дојди-Винил [ ]

"Дојди" од Универзумот Розвел е забавен џем со нагорно темпо кој ги комбинира џезфузијата, бугифанкот и �

DEN 2.00
Кит Џарет Хејден, Чарли - Последен Танц-Винил Обновено
Кит Џарет Хејден, Чарли - Последен Танц-Винил

2014 2x винил лп притискање На џарет Круг Полноќ И Бад Пауелс сприти Танц На Неверниците Љубовните песни, с�

DEN 576.00
Ресторанот на алис Обновено
Ресторанот на алис

Класично деби издание Од 1967 Година Од Арло Гатри кое го вклучува класичниот 18минутен цитат;Алис Рестора

DEN 2.33
Орнет Колман-Кружно Патување: Орнет Колман На Сина Нота-Винил Обновено
Орнет Колман-Кружно Патување: Орнет Колман На Сина Нота-Винил

Кружно ПатувањеКомплетната Орнет Колман ги претставува сите 6 албуми На Сина Нота со Колман Пет албуми �

DEN 239.84
Светло Светло Светло-Забавен Град-Винил Обновено
Светло Светло Светло-Забавен Град-Винил

Винил лп притискање 2020 ослободување Во текот на неговите 3 комерцијално издадени албуми тој е на турнеј�

DEN 1.67
Фела Кути - Подземен Систем-Винил Обновено
Фела Кути - Подземен Систем-Винил

Подземниот Систем од 1992 година е прекрасен свансонг, уште едно запалено ремекдело во кариерата полна со

DEN 2.67
ЏЕЈСОН И ГЛЕДАЧИТЕ-Розово Злато-Винил Обновено
ЏЕЈСОН И ГЛЕДАЧИТЕ-Розово Злато-Винил

Манго Хил ви го носи прекрасното деби На Џејсон Џошуа Роуз Злато, "приказна за љубовта и страста во висти

DEN 2.33
Алев Ленц - [Ограничено Издание] - Винил Обновено
Алев Ленц - [Ограничено Издание] - Винил

3 ' е третиот ЛП На Алев ленц Колекција од дванаесет речиси целосно акапела песни кои ги истражуваат одно

DEN 3.00
Арета Френклин-Снема Будали-Ограничен 180-Грама Црвена Боја Винил Обновено
Арета Френклин-Снема Будали-Ограничен 180-Грама Црвена Боја Винил

Ограничено издание од 2000 поединечно нумерирани копии на црвен обоен аудиофил винил од 180 грама...

DEN 576.00
Брус Кокбурн - Појадок Во Њу Орлеанс Вечера Во Тимбукту-Винил Обновено
Брус Кокбурн - Појадок Во Њу Орлеанс Вечера Во Тимбукту-Винил

Напишано во 1999 година, Појадокот Во Вечерата Во Њу Орлеанс Во Тимбукту е повикот На брус Кокберн до него�

DEN 490.08
Хенк Џонс -inгато-Винил Обновено
Хенк Џонс -inгато-Винил

Винил лп притискање Хенк Џонс има репутација дека е еден од најфлексибилните и најдинамичните пијано и�

DEN 3.33
универзумот-Осаменост Обновено
универзумот-Осаменост

Записите На суфл Контину го претставуваат првото преиздавање на винил од ЖанЧарлс Капонс ЛуниверсОсам�

DEN 576.00