Берингер Ултра-ДИ ДИ600П Пасивна Ди-Кутија Со Високи Перформанси

Берингер Ултра-ДИ ДИ600П Пасивна Ди-Кутија Со Високи Перформанси

DEN 3.33

Обновено

Во магацинот.

Ултра-ДИ ДИ600П е пасивна кутија ЗА Вбризгување (Директно Вбризгување) за поврзување на гитара, бас или тастатура директно со вашиот миксер. СО DI600 P како ваше движење, проблемите што одговараат на импедансата стануваат минато, а долгите кабелски работи нема да го жртвуваат целиот ваш скапоцен тон. Со своите паралелни приклучоци за Вклучување и Излегување, DI600 P ви овозможува да го вклучите вашиот инструмент и да го испратите истиот сигнал до вашиот засилувач на сцената, додека ИЗЛЕЗОТ XLR испраќа избалансиран сигнал до вашиот миксер. Можете дури и да ја приклучите вашата гитара, бас или тастатура засилувач?s звучник излез ВО DI600 P, кој може да се справи со рејтингот до 3.000 Вати и сеуште дава совршен сигнал. Супериорниот прекинувач за подигнување на земјата го елиминира потпевнувањето поврзано со заземјувачките јамки, прекинувачот За Филтрирање го намалува подсвиркването и зуењето ? и нашиот трансформатор ОТ-2 со високи перформанси обезбедува врвен интегритет на сигналот. Само превртете Го прекинувачот Inst/Amp и DI600 P лесно може да прими или сигнал на ниско ниво на микрофон со висока импеданса, бас, гитара или тастатура (Inst режим), или излез на звучникот на засилувач (Режим На Засилувач). Дури и ако вашиот засилувач испушта дури 3.000 Вати, добивате совршен сигнал секој пат! УЛТРА-ДИ ДИ600П е ултра компактен и сместен во цврста метална кутија подготвена за патишта. Ова значи дека di600p di кутијата ќе ви даде одлична звучна свирка по свирка, сесија по сесија. И благодарение на неговата ниска цена, можете да си дозволите да ја облечете целата лента. Ние секогаш се стремиме да обезбедиме најдобро Можно Искуство На Клиентите. Нашите производи се направени во нашата СОПСТВЕНА ФАБРИКА ЗА МУЗИЧКА Група користејќи најсовремена автоматизација, подобрени производствени текови и лаборатории за обезбедување квалитет со најсофистицирана опрема за тестирање достапна во светот. Како резултат на тоа, имаме една од најниските стапки на неуспех на производот во индустријата и самоуверено ја поддржуваме со дарежлива 3-Годишна програма за Гаранција. Берингер Ултра-ДИ ДИ600П Пасивна Ди-Кутија Со Високи Перформанси.

Најдобри понуди

Постави Дрвени Дисплеј Бо Инсекти Примерок Бо Пеперутки Примерок Дисплеј Бо Со Мат Обновено
Постави Дрвени Дисплеј Бо Инсекти Примерок Бо Пеперутки Примерок Дисплеј Бо Со Мат

Опис Кутијата за прикажување примероци од инсекти може да се користи за personal семејни или училишни групи

DEN 1.33
Фултон ХДПБ Свитка-Далеку Болт-На Шарка Комплет-3 4 Обновено
Фултон ХДПБ Свитка-Далеку Болт-На Шарка Комплет-3 4

Комплетите Со Шарки Со Завртки На фултон Ги претвораат стандардните јазици на приколката во конфигурац

DEN 476.80
Фудбал Кошарка Пепелник Домашни Украси Модерен Мебел За Домашна Работна Површина Обновено
Фудбал Кошарка Пепелник Домашни Украси Модерен Мебел За Домашна Работна Површина

Фудбал Кошарка Пепелник Домашни Украси Модерен Мебел За Домашна Работна Површина Опис : дизајнот На држ

DEN 143.84
Декларација [d 'ooot et' октобре 1624] et декларација [du mai 1633]... истурете l ' establisment, vente et revente en herédités Обновено
Декларација [d 'ooot et' октобре 1624] et декларација [du mai 1633]... истурете l ' establisment, vente et revente en herédités

Изберете Ја Претпочитаната Боја Без Дополнителни Трошоци! Истражете Повеќе Опции Со Кликнување на "Пов�

DEN 1.67
Ана Нерѓосувачки Челик Пинцети Се Наведнуваат Чак Со Позиционирање За Реставрација На Стоматологијата Обновено
Појачани Жени Сјајни Покажуваат Тенкост Истегнување На Половината Хеланки За Забави Панталони со моливи жени Обновено
Вијада Божиќни Украси Мини Симпатична Плетена Ткаенина Фустан Костум Вино Шише Покритие Обновено
Вијада Божиќни Украси Мини Симпатична Плетена Ткаенина Фустан Костум Вино Шише Покритие

Облечете Новогодишна облека за вашето име на шишето со црвено вино : облека костум за шише со вино кориц�

DEN 207.84
Поставете Ремен За Кучиња И Поводник Поставете Ремен За Миленичиња Што Дише Поводник За Мачки И Ремен За Кученца Обновено
Проактивна Нега На Лице Место Договор За Продолжена Услуга За Прекинувач 2910ал-Г-Моќ-Година Обновено
Проактивна Нега На Лице Место Договор За Продолжена Услуга За Прекинувач 2910ал-Г-Моќ-Година

Услугата За Нега на Фондацијата ХП (Нега На Фондацијата ХП) е составена од сеопфатни хардверски и софтве

DEN 2.33
Пентиус ПЕНТИУС Филтер Обновено
Пентиус ПЕНТИУС Филтер

Филтерот за воздух во кабината пентиус изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и и

DEN 2.33
Температура Сензор Сонда Висока Точност Отпорни На Вода NTC 10k Б Термистор Жица Кабел Температура Сонда Обновено