6 W 10 H 36 L Медитерански груб пила рафтер опашка, западен црвен кедар

6 W 10 H 36 L Медитерански груб пила рафтер опашка, западен црвен кедар

DEN 2.00

Обновено

Во магацинот.

Нашата рустикална колекција е инстант класика. Нашата рустикална мелница за дрво ги користи денешните технологии за изградба на производи од дрво „Дневник и дрва“ што биле во архитектура со векови. Бидејќи нашите производи не се сушат печки, секоја ставка во нашата рустикална колекција е 100% уникатна и ќе ги содржи природните варијации што ги нуди дрвото. Вашата дрвена заграда, Корбел, рафтер опашка, ќе содржи уникатни бои, зрна, текстури, јазли, Сапвуд се издвојува од домовите за сечење колачиња; Користете го семејството на производи за рустикална колекција. Автентични детали и занаетчиство. Направено од најдобрите северноамерикански шуми. Совршен за внатрешна или надворешна употреба.

Најдобри понуди

Ekena Millwork 12 W 9'H Craftsman Classic Square Non-Tapered Art Deco Fretwork Column W Crown Capital & Crown Base Обновено
Ekena Millwork 12 W 9'H Craftsman Classic Square Non-Tapered Art Deco Fretwork Column W Crown Capital & Crown Base

Комбинирајќи ги нашите традиционални проширени мобилни PVC колони со нашите диво популарни wallидни панел

DEN 2.67
Ekena Millwork 40 W 22 H 5 8 P Legaction Подигнат панел Декоративен wallиден панел Обновено
Ekena Millwork 40 W 22 H 5 8 P Legaction Подигнат панел Декоративен wallиден панел

Нанесете ја вашата личност во вашиот дом со нашите современи wallидни панели за елегантна или разиграна т

DEN 1.67
8 w 10 h 20'l 3-странична рака загрозена ендуратан фау дрвена тавана зрак, природен махагони Обновено
8 w 10 h 20'l 3-странична рака загрозена ендуратан фау дрвена тавана зрак, природен махагони

Нашите греди од дрво од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентична дрва во дел од времето и в

DEN 320.00
Ekena Millwork 44 Долна ширина 1 4 Топ ширина 1 2 H 3 4 P Stafford Crosshead Обновено
Ekena Millwork 44 Долна ширина 1 4 Топ ширина 1 2 H 3 4 P Stafford Crosshead

Ремоделерите, градежниците и сопствениците на домови кои сакаат да го подобрат својот следен проект со

DEN 3.00
8 w 6 h 22'l 3-еднострана конопска борна ендуратан фау дрвена тавана зрак, стари пекан Обновено
8 w 6 h 22'l 3-еднострана конопска борна ендуратан фау дрвена тавана зрак, стари пекан

Нашите греди од дрво од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентична дрва во дел од времето и в

DEN 1919.20
Ekena Millwork 12 W 8 H 10'l 3-странична груба пила ендоратан фау дрво таванот, фабрика подготвена Обновено
Ekena Millwork 12 W 8 H 10'l 3-странична груба пила ендоратан фау дрво таванот, фабрика подготвена

Гредите од дрво од дрво нудат можности за дизајнирање што не може вистинското дрво Поради неговата лесн

DEN 320.00
Ендура-камен-заоблена колона, мазна боја, тосканска капитал и база, 16 дијаметар 10 'целокупна висина-Сплит во Обновено
6 w 8 H 18'l 3-страничен конотен бор Ендуратан Фау Вуд тавански зрак, природен мед роса Обновено
6 w 8 H 18'l 3-страничен конотен бор Ендуратан Фау Вуд тавански зрак, природен мед роса

Нашите греди од дрво од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентична дрва во дел од времето и в

DEN 1919.20
Ekena Millwork 7,50 W 24 D 28 H Westlake мазен занаетчиски перспектива, западен црвен кедар Обновено
Ekena Millwork 7,50 W 24 D 28 H Westlake мазен занаетчиски перспектива, западен црвен кедар

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

DEN 1.67
Ekena Millwork 10 w 10 h 20'l 3-еднострана груба пила ендоратан фау дрво таванот зрак, премиум хикорија Обновено
Ekena Millwork 10 w 10 h 20'l 3-еднострана груба пила ендоратан фау дрво таванот зрак, премиум хикорија

Гредите од дрво од дрво нудат можности за дизајнирање што не може вистинското дрво Поради неговата лесн

DEN 719.84
Ekena Millwork 6 W 10 H 20'l 3-страничен пеки кипарис ендуратан фау дрво тавански зрак, премиум махагони Обновено
Ekena Millwork 6 W 10 H 20'l 3-страничен пеки кипарис ендуратан фау дрво тавански зрак, премиум махагони

Гредите од дрво од дрво нудат можности за дизајнирање што не може вистинското дрво Поради неговата лесн

DEN 1919.20
Ekena Millwork 10 W 12 H 10'l 3-страничен груб кедар ендуратан фау дрво тавански зрак, премија на возраст Обновено
Ekena Millwork 10 W 12 H 10'l 3-страничен груб кедар ендуратан фау дрво тавански зрак, премија на возраст

Нашите греди од дрво од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентична дрва во дел од времето и в

DEN 0.67
Ekena Millwork 8 W 10 H 14'l 3-страничен груб кедар ендуратан фау дрво тавански зрак, премиум хикорија Обновено
Ekena Millwork 8 W 10 H 14'l 3-страничен груб кедар ендуратан фау дрво тавански зрак, премиум хикорија

Нашите греди од дрво од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентична дрва во дел од времето и в

DEN 1919.20
Ekena Millwork 6 W 12 H 10'l 3-страничен груб кедар ендуратан фау дрво тавански зрак, фабрика подготвена Обновено
Ekena Millwork 6 W 12 H 10'l 3-страничен груб кедар ендуратан фау дрво тавански зрак, фабрика подготвена

Гредите од дрво од дрво нудат можности за дизајнирање што не може вистинското дрво Поради неговата лесн

DEN 2.33
Песочен измет од ендоратан фау дрво тавански зрак, двострана Обновено
Песочен измет од ендоратан фау дрво тавански зрак, двострана

Нашите греди на таванот на дрво ендуратан, се неверојатна инвестиција, обезбедувајќи исклучителен изгл

DEN 320.00
Ekena Millwork 59 Долна ширина 63 Топ ширина 1 4 H 1 P, занаетчија кросхед со дно трим Обновено
Ekena Millwork 59 Долна ширина 63 Топ ширина 1 4 H 1 P, занаетчија кросхед со дно трим

Ремоделерите, градежниците и сопствениците на домови кои сакаат да го подобрат својот следен проект со

DEN 959.84
Ekena Millwork 10 W 8'H Craftsman Classic Square Non-Tapered Heringbone Modern Fretwork Column W Prairie Capital & Prairie Base Обновено
Ekena Millwork 10 W 8'H Craftsman Classic Square Non-Tapered Heringbone Modern Fretwork Column W Prairie Capital & Prairie Base

Колумните се исти со векови Дизајни промени; така треба и колоните Изразувајте го вашиот уникатен стил �

DEN 477.60
Ekena Millwork 22 W 18 H правоаголник Gable отвор: Prided, нефункционален, мазен западен црвен кедар гејбл Вент В декоративна Обновено
Екена Милвир 1 2 W 22 D 34 H Balboa Trational мазна заграда, Даглас ела Обновено
Екена Милвир 1 2 W 22 D 34 H Balboa Trational мазна заграда, Даглас ела

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

DEN 1919.20
Песочен измет од ендоратан фау дрво тавански зрак, двострана Обновено
Песочен измет од ендоратан фау дрво тавански зрак, двострана

Нашите греди на таванот на дрво ендуратан, се неверојатна инвестиција, обезбедувајќи исклучителен изгл

DEN 0.33
96 W 48 H 2 D 6 F, Pitch, Saratoga Architectural одделение PVC Gable Brace Обновено
96 W 48 H 2 D 6 F, Pitch, Saratoga Architectural одделение PVC Gable Brace

Со повеќе стилови на веб, акорд и кралски пост, плус дополнителни достапни опции за нарачка, нашите загр�

DEN 1.67
Ekena Millwork 6 W 34 D 34 H Funston Trational Rough Sawn Brace, Douglas Fir Обновено
Ekena Millwork 6 W 34 D 34 H Funston Trational Rough Sawn Brace, Douglas Fir

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

DEN 1919.20
LWM - 3 H 2 P 5 8 F 96 L Crown обликување, MDF подготвено Обновено
LWM - 3 H 2 P 5 8 F 96 L Crown обликување, MDF подготвено

Инсталирањето на обликување на круната додава карактер и вредност во вашиот дом Круната на МДФ стана мн

DEN 1055.84
1 2 w 10 H 24 l Newport мазна рафтер опашка, ела на Даглас Обновено
1 2 w 10 H 24 l Newport мазна рафтер опашка, ела на Даглас

Нашата рустикална колекција е инстант класика Нашата рустикална мелница за дрво ги користи денешните т

DEN 1919.20