Нади SCM-SCM - Студио Кондензатор Микрофон Подкастинг Пакет

Нади SCM-SCM - Студио Кондензатор Микрофон Подкастинг Пакет

DEN 0.33

Обновено

Во магацинот.

Совршен за подкастинг или глас преку работа Пакетот За Подкастинг На Студиото Nady SCM-700 има микрофон со поларна шема на кардиоиден кондензатор што може да се користи во повеќе сценарија за снимање и студиски апликации и со преносни паметни уреди и миксери. Овој 7-парче пакет доаѓа СО SCM-700 микрофон, XLR до 1/8 во. TRS/TRS кабел овозможува употреба со паметен телефон, таблет или компјутер, ТЕШКИ XLR ДО XLR кабел за да се поврзете на годишно ниво систем или аудио интерфејс, 3.5 mm. паметен телефон адаптер, микрофон шок монтирање, микрофон шофершајбната и торба за носење. Таа бара 5-волти до 48-волти на фантомска моќ, и е изградена од издржлив метал за сигурност. 7 - парче комплет е идеален за речиси сите апликации за снимање. Разновиден професионален микрофон за снимање има капсула од 16мм со freq rep од 20 Hz?20k Hz, за употреба со паметни телефони, таблети, компјутери и миксери. Прифаќа фантомска моќ ОД 5 V?48 V за употреба во која било средина за снимање. Кардиоидна поларна шема пикап. Компактен и издржлив, со висококвалитетна пластична / метална конструкција. Вклучува микрофон, XLR до 3,5 mm TRS/TRRS кабел, XLR до XLR кабел, 3,5 mm паметен телефон адаптер, микрофон шок монтирање, микрофон шофершајбната и торба за носење.

Најдобри понуди

Шлајх Фарма Светот Морган Коњ Кобила Играчка Фигурина Обновено
Шлајх Фарма Светот Морган Коњ Кобила Играчка Фигурина

Истражете ја фармата со Оваа Морган Коњска Кобила, забавна, едукативна фигурина за играчки од Шлајх! Ова

DEN 735.84
PWRON Компатибилен 9V Глобална AC Адаптер Замена За Csec CS12B090100FUF CS128090100FUF I. T. E. Класа Ii Опрема ИТ 9VDC Кабел Обновено
PWRON Компатибилен 9V Глобална AC Адаптер Замена За Csec CS12B090100FUF CS128090100FUF I. T. E. Класа Ii Опрема ИТ 9VDC Кабел

Pwr ON е специјализиран за производство на висококвалитетно и економично напојување за замена за лаптоп, �

DEN 2.33
Uxcell 15.7 x7. 1 x0.8 ЕВА Пена Водоотпорен Градина Клекнат Влошки Коленото Мат Перници, Сина Црна Пакет Обновено
Uxcell 15.7 x7. 1 x0.8 ЕВА Пена Водоотпорен Градина Клекнат Влошки Коленото Мат Перници, Сина Црна Пакет

Мултифункционалната подлога може да се користи како подлога за клекнување за поправка, градинарство пл

DEN 1.00
Мерилин Вендлинг „Брег брод I“ платно уметност Обновено
Мерилин Вендлинг „Брег брод I“ платно уметност

Уметник : Мерилин Вендлинг Предмет : Пејзаж пестил : Модерни и современи проодни типови : галерија обвитк

DEN 3.00
Марвел Г-Ѓа Марвел-Стрип Ѕид Постер, 14.725 22.375 Врамени Обновено
Марвел Г-Ѓа Марвел-Стрип Ѕид Постер, 14.725 22.375 Врамени

Овој Тренд Меѓународен Марвел Г ѓа МарвелСтрип Ѕид Постер е дизајниран со висок квалитет, разнобојни у�

DEN 2.00
Впечатоци Мун 3-Линија Везени Микрофибер Перница Во Собата Обновено
Впечатоци Мун 3-Линија Везени Микрофибер Перница Во Собата

Комплетот За Везени Навлаки за Перници мун има прекрасен дизајн кој е добро изработен од 100% Четкан Микр�

DEN 111.84
Дорман 610-Тркала Навртки За Специфични Модели НА ЏИПОВИ Шевролет ГМЦ Обновено
Дорман 610-Тркала Навртки За Специфични Модели НА ЏИПОВИ Шевролет ГМЦ

Овие навртки за тркала се изработени од јаглероден челик и се тестираат според бараните стандарди на ав

DEN 1287.84
C2G 2ft Cat5e ВРВЕН КАБЕЛ Без Пречки, Црвен Обновено
C2G 2ft Cat5e ВРВЕН КАБЕЛ Без Пречки, Црвен

За брзи Етернет мрежи кои бараат широкопојасен опсегинтензивни апликации за дистрибуција на глас, пода

DEN 1023.84
Ајкула Навигатор® Професионален Исправен Вакуум Обновено
Ајкула Навигатор® Професионален Исправен Вакуум

Моќен, лесен и разноврсен, овој исправен вакуум со капацитет ОД 2 XL има Вртливо Управување за одлична кон

DEN 1552.00
Boats Sulpell Industries Boats at Dock Summer Lakeside пејзаж wallиден плакета, 17, дизајн од Мелиса Хајат ДОО Обновено
Boats Sulpell Industries Boats at Dock Summer Lakeside пејзаж wallиден плакета, 17, дизајн од Мелиса Хајат ДОО

Сите наши wallидни плаки започнуваат како високо квалитетни литографски отпечатоци кои потоа се монтира�

DEN 457.44
Аугер Гумени Лопатка 735-04237 Обновено
Аугер Гумени Лопатка 735-04237

Ова е лопатка за шнек Се користи На Занаетчија, Хаски, МТД, Мтд Злато, ТројаБилт, Двор Машини, И ДворотЧов�

DEN 1.67