Шампион Алатка За Сечење Кермет Врв Кружни Видов Сечилото 7-Во

Шампион Алатка За Сечење Кермет Врв Кружни Видов Сечилото 7-Во

DEN 1.67

Обновено

Во магацинот.

Шампионот е горд што воведува нова и иновативна технологија за алат за сечење кермет во производна линија во која долго време доминира волфрам карбид. Високи перформанси Брутална Платина metalр метал сечење кружни пили имаат ултра остар кермет (хроматско+метално соединение) заби за зголемена продуктивност при сечење нерѓосувачки челик. Поради природата отпорна на топлина на кермет, операторите ќе доживеат помазни парчиња со минимални бруси. Специјалната технологија за ладно сечење му овозможува на операторот да се справи со ладниот материјал и да работи на него веднаш по сечењето. Бруталните сечила НА cр кермет сечат 2 ПАТИ подолго од стандардните сечила заштеда на време и пари на операторите. Ве молиме имајте предвид дека при сечење цевки или цевки, максималната дебелина на сечењето се однесува на дебелината на ѕидот, а не на целокупниот обем. Нови и иновативни, кружни сечила за пила со врв НА cр кермет сечат побрзо и 2 ПАТИ подолго од стандардните сечила со врвови од карбид. Кермет = керамичко и метално соединение кое се спротивставува на топлина и триење. Остри заби од жилет, специјално дизајнирани за сечење нерѓосувачки челик, се спротивставуваат и ја трошат топлината за ладни, мазни парчиња без брус. идеален за сечење плоча од нерѓосувачки челик, аголно железо, цевка, целата нишка и многу повеќе.

Најдобри понуди

Мејсон Тегли Закачалки Нерѓосувачки Челик Жица Рачки Универзална Мејсон Тегли Виси Рачки Обновено
Мејсон Тегли Закачалки Нерѓосувачки Челик Жица Рачки Универзална Мејсон Тегли Виси Рачки

Опис Оваа ставка е мејсон тегла кука рачка произведени со врвни материјали од нерѓосувачки челик, цврст

DEN 223.84
Фултон ХДПБ Свитка-Далеку Болт-На Шарка Комплет-3 4 Обновено
Фултон ХДПБ Свитка-Далеку Болт-На Шарка Комплет-3 4

Комплетите Со Шарки Со Завртки На фултон Ги претвораат стандардните јазици на приколката во конфигурац

DEN 476.80
Вино Посебен Сет, Сребро Обновено
Вино Посебен Сет, Сребро

Многу убав отворач за вино поставен од Различната колекција Комплетот е изработен од нерѓосувачки чели

DEN 2.33
Плус големина Високи Бургундски Огледало Рефлексија Дизајнер Печати Слинки Лента Црни Капри Панталони Обновено
Плус големина Високи Бургундски Огледало Рефлексија Дизајнер Печати Слинки Лента Црни Капри Панталони

Пролет во новата сезона Со Бургундија Огледало Одраз Дизајнер Печати панталони! Слинки со средна Тежин�

DEN 1312.00
Тианлу Пет Чевли Еднобојни Анти-лизгачки Гумени Единствени Кучиња Сандали Чевли За Отворено Обновено
Тианлу Пет Чевли Еднобојни Анти-лизгачки Гумени Единствени Кучиња Сандали Чевли За Отворено

Опис : со мека текстура и ткаенина што дише, сандалите за миленичиња се пријателски за кожата и удобни за

DEN 107.36
Берингер Ултра-ДИ ДИ600П Пасивна Ди-Кутија Со Високи Перформанси Обновено
Берингер Ултра-ДИ ДИ600П Пасивна Ди-Кутија Со Високи Перформанси

УлтраДИ ДИ600П е пасивна кутија ЗА Вбризгување (Директно Вбризгување) за поврзување на гитара, бас или та�

DEN 3.33
Кодуоп Жени Секси Брава Моторџија Ромпер Долги Ракави Шупливи Боди Еден Комбинезон Краток Комбинезон Обновено
Кодуоп Жени Секси Брава Моторџија Ромпер Долги Ракави Шупливи Боди Еден Комбинезон Краток Комбинезон

Спецификации : Пол : жени Материјал : полиестер Стил : секси Шема : цврста боја Боја : црна, флуоресцентна �

DEN 326.24
Бокер Арболито Карирани Трапер Обвивка Обновено
Бокер Арболито Карирани Трапер Обвивка

Чувајте Трапер заштитен од гребнатини и секојдневно абење со оваа практична Обвивка Со Бокерски Нож...

DEN 326.40
Гилберт И Бенет Тешки Мека Жица Вратоврска Растителни Поддршка Обновено
Гилберт И Бенет Тешки Мека Жица Вратоврска Растителни Поддршка

Карактеристики : пластиката слична на гума ги штити растенијата од оштетување на жицата Идеален за врз

DEN 180.48
Бекарнли 042-Филтер За Воздух Во Кабината Обновено
Бекарнли 042-Филтер За Воздух Во Кабината

Делови од Бек / Арнли ги исполнуваат странските спецификации ЗА ОЕ на таблички ЗА форма, вклопување и фу�

DEN 1.33
Treedi Колофон Јадро Лемење Џеб Цевка Лемење Жица Калај Олово Нето тежина 0.43 мл за Електроника, Коло Одбори Обновено
Морис Производи Предвремени-Во Кабинетот Уреди Црна Обновено
Морис Производи Предвремени-Во Кабинетот Уреди Црна

Уреди за прицврстување На Кабинетот ЦрноЕдинечна Банда 3Жичен Поларизиран Сад за Заземјување За Кабине

DEN 1839.84
Алера Потпирач за Глава За К Стол, Мрежа, Црна Обновено
Алера Потпирач за Глава За К Стол, Мрежа, Црна

Елегантен дизајн и лесна приврзаност Прилагодлив соодветен мрежест потпирач за глава за употреба со Ст

DEN 383.84
Постави Дрвени Дисплеј Бо Инсекти Примерок Бо Пеперутки Примерок Дисплеј Бо Со Мат Обновено
Постави Дрвени Дисплеј Бо Инсекти Примерок Бо Пеперутки Примерок Дисплеј Бо Со Мат

Опис Кутијата за прикажување примероци од инсекти може да се користи за personal семејни или училишни групи

DEN 1.33
Поставете Ремен За Кучиња И Поводник Поставете Ремен За Миленичиња Што Дише Поводник За Мачки И Ремен За Кученца Обновено
Женски Комбинезон Плетена Долна Облека Врат На Екипажот Хеланки Со Долги Ракави Тенок Комбинезон Врв На Боди Обновено