Температура Сензор Сонда Висока Точност Отпорни На Вода NTC 10k Б Термистор Жица Кабел Температура Сонда

Температура Сензор Сонда Висока Точност Отпорни На Вода NTC 10k Б Термистор Жица Кабел Температура Сонда

DEN 2.67

Обновено

Во магацинот.

Нашата температурна сонда усвојува чувствителен и сигурен термистор NTC и е во состојба да толерира најшироко мерење од -50 qu до +110€. Широки апликации, може да се користи во мерење на температурата на аквариум, клима уред за домаќинство, фрижидер, фонтана за вода, кутија за сушење, постојана кутија итн. . . Карактеристики : . Изработен од фино квалитетен материјал, водоотпорен, - доказ и - ' рѓа. Широка температура на мерење од -50 € до +110€. Висока точност, чувствителна и сигурна. 1м/2М(опционално) должина на кабелот, достапна за далечинско умерено мерење и контролирање. Широки апликации, може да се користи во мерење на температурата на аквариум, клима уред за домаќинство, фрижидер, фонтана за вода, кутија за сушење, постојана кутија итн. . . Спецификации : . . Тип : НТЦ 10К/Б3435. Боја : Црна . Должина : 1М, 2М (Опционално). Температура на мерење : -50€ до +110€. Точност На Мерење : Рамките 1. Конектор : Џ2. 54-2 Пински Приклучок . Големина сонда : 4 * 20мм / 0.16 * 0.79 во. Големина на пакетот : 100 * 60 * 30мм / 3.94 * 2.36 * 1.18 во. Тежина На Пакетот : . * 1М : 8г / 0,28 унца. * 2М : 14гр / 0,49 унца. . . Пакет Листа : . 1 * Сонда За Сензор За Температура Изработена од фин квалитетен материјал, отпорна на вода,-доказ и- ' рѓа. Широка температура на мерење од -50 € до +110€. Висока точност, чувствителна и сигурна. 1м/2М(опционално) должина на кабелот, достапна за далечинско умерено мерење и контролирање. Широки апликации, може да се користи во мерење на температурата на аквариум, клима уред за домаќинство, фрижидер, фонтана за вода, кутија за сушење, постојана кутија итн.

Најдобри понуди

Бекарнли 042-Филтер За Воздух Во Кабината Обновено
Бекарнли 042-Филтер За Воздух Во Кабината

Делови од Бек / Арнли ги исполнуваат странските спецификации ЗА ОЕ на таблички ЗА форма, вклопување и фу�

DEN 1.33
Постави Дрвени Дисплеј Бо Инсекти Примерок Бо Пеперутки Примерок Дисплеј Бо Со Мат Обновено
Постави Дрвени Дисплеј Бо Инсекти Примерок Бо Пеперутки Примерок Дисплеј Бо Со Мат

Опис Кутијата за прикажување примероци од инсекти може да се користи за personal семејни или училишни групи

DEN 1.33
Поставете Ремен За Кучиња И Поводник Поставете Ремен За Миленичиња Што Дише Поводник За Мачки И Ремен За Кученца Обновено
Мејсон Тегли Закачалки Нерѓосувачки Челик Жица Рачки Универзална Мејсон Тегли Виси Рачки Обновено
Мејсон Тегли Закачалки Нерѓосувачки Челик Жица Рачки Универзална Мејсон Тегли Виси Рачки

Опис Оваа ставка е мејсон тегла кука рачка произведени со врвни материјали од нерѓосувачки челик, цврст

DEN 223.84
Морис Производи Предвремени-Во Кабинетот Уреди Црна Обновено
Морис Производи Предвремени-Во Кабинетот Уреди Црна

Уреди за прицврстување На Кабинетот ЦрноЕдинечна Банда 3Жичен Поларизиран Сад за Заземјување За Кабине

DEN 1839.84