Скапоцен Камен Крал Сребро И 10к Жолто Злато Лабораторија Одгледувани Дијамантски Камен Женски Веренички Прстен Турмалин Моисанит

Скапоцен Камен Крал Сребро И 10к Жолто Злато Лабораторија Одгледувани Дијамантски Камен Женски Веренички Прстен Турмалин Моисанит

DEN 2.00

Обновено

Во магацинот.

Нашиот Бренд : . Четири Генерации, од 1903 година нашето семејство се гордее со испорака на највисок квалитет На Фин Накит. Секој Камен Камен Кралот парче е уметничко дело. Обезбедуваме уникатно оптимално искуство за купување за нашите клиенти. Сите наши парчиња поминуваат низ интензивен и ригорозен процес на контрола на квалитетот во нашата домашна канцеларија во Њујорк за да се осигураме дека нашиот накит е до стандард и изграден да трае. Што Нудиме : . Гем Стоун Кинг има широк спектар на фини парчиња накит Од Приврзоци, Веренички Прстени, Обетки и Нараквици, сите се достапни во огромна разновидност На Камења, Камени Бои, Благородни Метали Од 10к, 14к, 18к Злато и 925 Сребро. Гем Стоун Кинг Е Водечки Онлајн Накит Трговците на Мало. Грижа За Накит : . Бидете сигурни да се грижите за вашиот накит. Избегнувајте носење накит во вода. чувајте го подалеку од парфеми и лосиони бидејќи тоа може да предизвика абење. Секогаш чистете го накитот во топла вода со сапун. Пакување : . Скапоцен Камен кралот предмети сите доаѓаат во брендирана амбалажа која е внимателно избрана за купениот предмет. Сите наши предмети доаѓаат во соодветно пакување, осигурувајќи дека се подготвени за подароци по пристигнувањето. Нашето пакување се движи од прекрасни картонски кутии со влошки од пена за безбедност, до елегантни кутии за завршна обработка од цреша со кадифени влошки.ИЈМ-1022-Рд-ДО-П-ЦМС-ГМ-ЛК1-Сс-С7производствени Информации. Вкупна Каратна Тежина : 0,48. Метал Тип : 925 Стерлинг Сребро И Жолто Злато. Тип На Ставка : Изјава. Мерења : Централен Камен : 4 мм, Мали Камења : 3 мм и 1,1 мм. Големина На Прстенот : 7. Тип На Поставување : Огради. Главни Камени Информации. Каратна Тежина : 0,25 Кт. Тип На Дијамант : Турмалин. Боја : Розова. Јасност : Наспроти. Метод На Третман : Термичка Обработка. Облик : Круг. МЕРЕЊА : 4Х4 мм. Број На Камен : 1. Дополнителни Камени Информации. Каратна Тежина : 0,10 Кт. Тип На Дијамант : Моисанит. Боја : Во Близина На Безбоен (Гх). Јасност : Чистење На Очите. Метод На Лекување : Не Се Третира. Облик : Круг. МЕРЕЊА : 3Х3 мм. Број На Камен : 2. Дополнителни Камени Информации. Каратна Тежина : 0,01 Кт. Тип Дијамант : Лабораторија Расте Дијамант. Боја : Г Х. Јасност : Наспроти 2 Си1. Метод На Лекување : Не Се Третира. Облик : Круг. Мерења : 1. 1Х1, 1 мм. Број На Камен : 4. Оваа ставка е гордо направена по нарачка во САД. 100% Гарантирано Задоволство.

Најдобри понуди

14к Бело Злато Лесен Удобност Одговара Свадба Бенд Големина 13. WCFL060 Обновено
14к Бело Злато Лесен Удобност Одговара Свадба Бенд Големина 13. WCFL060

14к Бело Злато 6мм Лесен Комфор Одговара Свадба Бенд Големина 13.5 Големина : 13.50 Должина : 0 Мм Материјал : Пр

DEN 1.67
Накит 14к Бело И Жолто Злато Двобојна Кубна Цирконија ЦЗ Модна Годишнина Прстен Големина 6.5 Обновено
Накит 14к Бело И Жолто Злато Двобојна Кубна Цирконија ЦЗ Модна Годишнина Прстен Големина 6.5

14К Бело И Жолто Злато Двобојна Кубна ЦИРКОНИЈА ЦЗ Големина На Моден Прстен 6,5 14к ЗЛАТО ЗАГАРАНТИРАНО, Ав�

DEN 3840.00
14к Бело Злато ЦЗ обетки Обновено
14к Бело Злато ЦЗ обетки

14к Бело Злато 2,25 мм ЦЗ обеткипроизвод Атрибути : Полиран14к Бело злато поштенска должина : 2мм (0,079 инчи)Ши�

DEN 1231.84
14к Бело Злато 8х Смарагд Сече Син Топаз Скапоцен Камен Прстен. Гем Ст-1.9 кт Обновено
14к Бело Злато 8х Смарагд Сече Син Топаз Скапоцен Камен Прстен. Гем Ст-1.9 кт

14к Бело Злато 8х6мм Смарагд Сече Сино Топаз прстен големина : 6.00 Должина : 0 Мм Материјал : Примарна Чистот�

DEN 7984.00
Најдобро Злато 10к Бело Злато Стандардна Удобност Фит Бенд, Големина 5 Обновено
Најдобро Злато 10к Бело Злато Стандардна Удобност Фит Бенд, Големина 5

10к Бело Злато 4мм Стандардна Тежина Удобност Одговара Свадба Бенд Големина 5,00 Должина : 0 Мм Материјал : П

DEN 7439.68
Примарно Злато Карат Бело Злато дијамант сече Јаже Синџир Обновено
Примарно Злато Карат Бело Злато дијамант сече Јаже Синџир

Одлично за секојдневна употреба, овој ѓердан од синџир од бело злато од 10 карати прикажува шармантен ди�

DEN 2383.84
Примарно Злато Каратно Бело Злато Планината Сент Хеленс Маркиза Обетки Со Обетки Обновено
Примарно Злато Каратно Бело Злато Планината Сент Хеленс Маркиза Обетки Со Обетки

Едноставни, но шик, овие обетки безвременски обетки од бело злато од 14 карати се совршени за секој изгле�

DEN 2943.84
Примарно Злато Каратно Бело Злато 7х Овално Розово Турмалин И Дијамантски Прстен Обновено
Примарно Злато Каратно Бело Злато 7х Овално Розово Турмалин И Дијамантски Прстен

Внесете руменило од розова боја во вашата дневна облека со овој розов турмалин и дијамантски прстен...

DEN 1.67
Цвет Дизајн Исклучителна 8х Овална Форма Син Сафир И Моисанит Дијамант Ангажман Прстен во 10к Бело Злато Обновено
Примарно Злато Каратно Розово Злато Половина Тркалезна Лента Големина 10 Обновено
Примарно Злато Каратно Розово Злато Половина Тркалезна Лента Големина 10

Бидете благословени што ја имате оваа 10 каратна розово златна лента за вашата свадба Оваа полукружна ле

DEN 12956.80
Сјаен Прстен За Елеганција - 14к Злато И Јасен ШАРМ НА ЦЗ Обновено
Сјаен Прстен За Елеганција - 14к Злато И Јасен ШАРМ НА ЦЗ

Инспириран од концентричните центри на цвеќињата овој рафиниран прстен има деликатни кругови за намал�

DEN 319.84
Примарно Злато Каратно Бело Злато Дијамантско сечење Јаже Синџир Глуждот Обновено
Примарно Злато Каратно Бело Злато Дијамантско сечење Јаже Синџир Глуждот

Фати внимание со оваа прекрасна јаже синџир глуждот Изработен во топло бело злато од 14 карати, овој глуж

DEN 2543.68
Тркалезно Исечен Бел Свршенички Прстен Со Природен Дијамант во 10к Розово Злато Обновено
Тркалезно Исечен Бел Свршенички Прстен Со Природен Дијамант во 10к Розово Злато

Накитот има моќ да биде оваа мала работа што може Да направи Да се чувствувате Уникатно, Ќе Ви се допадне

DEN 8799.20
Тркалезно Сече Бел Природен Дијамант Машки Бенд Прстен ВО 14к Цврсто Жолто Злато Обновено
Тркалезно Сече Бел Природен Дијамант Машки Бенд Прстен ВО 14к Цврсто Жолто Злато

Овој Свршенички Венчален Прстен е идеален подарок за вашата сакана или прославете го вашиот личен стил

DEN 1.67
Стерлинг Сребрена Рх-позлатени Нхл Логоарт Сент Луис Блуз Манжетни Линкови; За Возрасни и Тинејџери; За Жени и Мажи Обновено
Примарно Злато Карат Бело Злато Дијамант И Кабохон Цитрин Прстен Обновено
Примарно Злато Карат Бело Злато Дијамант И Кабохон Цитрин Прстен

Фатете го целото вистинско внимание со овој едноставен, но зачудувачки цитрински и дијамантски прстен �

DEN 2.33
Примарно Злато Каратно Бело Злато 8х Овални Обетки За Проверка На Аметист Обновено
Примарно Злато Каратно Бело Злато 8х Овални Обетки За Проверка На Аметист

Пенливи и привлечни, овие класични обетки од бело злато од 14 карати сигурно ќе додадат блескава привлеч�

DEN 751.84
Џејмс џени Женски Стерлинг Сребрена Жолта Позлатена Убава Лента Извртени Бенд Прстен Големина 4.5 Обновено
Џејмс џени Женски Стерлинг Сребрена Жолта Позлатена Убава Лента Извртени Бенд Прстен Големина 4.5

*Овој прекрасен И фенси ПРСТЕН ОД ЈАМЕЅЕЈМСЈЕНИ е изработен внимателно за да обезбеди најдобар можен кв

DEN 319.84
Примарно Злато Каратно Жолто Злато Милграин Половина Круг Свадба Бенд Големина 12.5 Обновено
Примарно Злато Каратно Жолто Злато Милграин Половина Круг Свадба Бенд Големина 12.5

Вечен како и вашата наклонетост кон него / неа, овој свадбен бенд е совршен избор за идниот сопруг / сопру

DEN 1.67
22цтв Природен Дијамант 10к Бело Злато Двослоен Приврзок Со Почетна Буква Обновено
22цтв Природен Дијамант 10к Бело Злато Двослоен Приврзок Со Почетна Буква

Писмо : p Weight (gm) : 1.2 Метал : Бела Златна Метална Чистота : 10k Златна Висина : 0.7 INWidth : 10.5 mm Finish : Висок Полиран �

DEN 1871.84